szerző:
Tetszett a cikk?

Hatalmas és gyönyörű kijelző, remek kameraszett, villámgyors processzor, szélsebes töltési lehetőségek, komplett Google támogatás. A Huaweiből kivált almárka legfrissebb csúcsmobilja sokat ad, de cserébe a kasszánál sokat is kér.

A Huawei felsőkategóriás telefonjait sok mindenért lehetett szeretni, egyszerűen nehéz volt fogást találni ezeken a remek hardverrel felvértezett készülékeken. Aztán viszont kirobbant az amerikai-kínai kereskedelmi háború, melynek folyományaként a kínai mamutcég mobiljai szárnyaszegetté váltak a Google ökoszisztéma hiánya miatt.

Ennek aztán meg is lett a hatása, a Huawei mobileladási mutatói a pincébe zuhantak, és a kínai vállalatnak már nyoma sincs a legnagyobb gyártókat felvonultató toplistákon.

Itt a magyarok toplistája: melyik gyártó telefonjait veszik a legtöbben?

Kicsit más képet mutat az okostelefon-gyártók népszerűségi sorrendje attól függően, hogy a világpiacot vagy a magyarok vásárlási preferenciáit nézzük.

Van azonban egy menekülési terv, amit úgy hívnak, hogy Honor.

Ez a Huaweiből a közelmúltban kivált almárka büntetlenül forgalmazhat Google szettes telefonokat, így a most tesztre érkezett csúcsmodell, a Magic4 Pro is a legújabb Android operációs rendszert és a Play áruház teljes kínálatát kombinálja a minden hájjal megkent high-end hardverrel.

László Ferenc

Nem csúnya

A Honor Magic4 Próról már messziről lerí, hogy nem egy kétfilléres árú-minőségű termékhez, hanem egy hamisítatlan csúcsmobilhoz van szerencsénk. Ebben fontos szerepe van többek közt a jelentősen ívelt és hatalmas méretű kijelzőnek, a fémesen csillogó keretnek és a tekintélyes kameraszigettel megspékelt, tükröződő felületű hátlapnak.

Utóbbi ugyan jól mutat és akár a sminkelésben is segíthet, azonban könnyen piszkolódik és az ujjlenyomatok pillanatok elcsúfítják a felületét. Ilyenkor akár csapvíz alatt is elmosható a készülék, mely a hivatalos IP68-as minősítésnek köszönhetően 30 percig akár 1,5 méteres vízmélységbe is meríthető.

László Ferenc

A Magic4 Pro hatalmas méretű és a tömege sem kevés, amit vásárlás előtt mindenképpen érdemes mérlegelni. Jelen tesztalanyunk körülbelül akkora, mint a Samsung tavalyi nagyágyúja, a Galaxy S21 Ultra, és kicsit keskenyebb, mint az idei koreai non-plus-ultra készülék, a beépített ceruzával jeleskedő Galaxy S22 Ultra.

Ha a mérettel és a tömeggel meg tudunk barátkozni, akkor az ergonómiára nem lesz több panaszunk. A bal oldali nyomógombos kezelőszervek a lehető legjobb helyre kerültek, a kijelzőbe integrált ultrahangos ujjlenyomat-szenzor 40 százalékkal gyorsabb és közel 80 százalékkal nagyobb lett. Ujjlenyomattal villámgyorsan feloldható a zárolás, és hasonlóképp jól teljesít a fejlett arcfelismerő rendszer is.

László Ferenc

Néznivaló

A 6,81 colos képátlójú LTPO OLED érintőkijelzőn komoly élmény a különböző multimédiás tartalmak fogyasztása, no és persze böngészéskor, vagy akár e-mailek olvasgatásakor is jó szolgálatot tesz a hatalmas méret és a QHD+ felbontás. A remek felhasználói élménybe egyedül a szélesre vett szelfikamera sziget rondít bele, melyben egy 12 megapixeles szenzor és egy ToF 3D érzékelő teljesít szolgálatot.

A korábbiaknál vékonyabb kávás kijelző nemcsak a sarkokban van erősen lekerekítve, hanem az oldalain is, ami enyhén szembemegy az aktuális trendekkel, de egyrészt jól mutat, másrészt tapasztalataink szerint nem igazán ront az ergonómián.

László Ferenc

Az 1 milliárd színárnyalat, az 1 és 120 Hz között dinamikusan változó frissítési ráta, a 460 ppi-s pixelsűrűség, a HDR10+ támogatás, a végtelen kontrasztarány és a hatalmas betekintési szögek nagyot ütnek.

Alapvetően a fényerőre sem lehet panasz, azonban ha Magic4 Pro mellé teszünk egy S22 Ultrát, akkor kiderül, hogy e tekintetben a koreai rivális azért még mindig veri a kínai újdonságot. A sztereó hangszórópár viszont mintha a Honor esetében szólna kicsit jobban.

László Ferenc

A múzsa szeme

A hátlap felső szekcióját egy hatalmas körlap, a „múzsa szeme” uralja, melyben öt szenzor és egy dupla LED-es segédfény található. Az 50 megapixeles főkamerában egy az átlagnál nagyobb, 1/1,56 colos méretű lapja rejtőzik, ami előtt egy f1,8-as fényerejű hétlencsés objektív kapott helyet. Az élességállítás gyors és megbízható, a képminőség minden körülmények mellett kiváló, egyedül arra lehet panasz, hogy az optikai képstabilizátor kimaradt a repertoárból.

Az ultrawide egység szintén 50 megapixeles felbontású, kellemes 122 fokos nagylátószöggel bír, és az autofókusz, valamint a makró mód sem hiányzik belőle. A középen lévő periszkóp-kamera 64 megapixeles felbontású, optikai képstabilizátoros és 3,5x-es optikai zoomot biztosít. Az S22 Ultra 3x-os és 10x-es dupla zoommodulja ennél rugalmasabb fotós képességekkel rendelkezik, de a Magic4 Pro 10x-es hibrid zoomja is meglepően jól használható.

László Ferenc

Villogásérzékelő mellett egy ToF 3D szenzorról is gondoskodtak a fejlesztők, mely nemcsak portréfotózáskor jön jól, hanem a rossz fényviszonyok melletti élességállítást is segíti. Újdonság a fúziós képalkotás, melynek lényege, hogy a fejlett algoritmus adott esetben a normál és a nagylátószögű, valamint a normál és a telefotó kamera képéből is képes összegyúrni remek felvételeket.

A mai elvárásoknak megfelelően 4K/60 fps videófelvevős Magic4 Pro a DxOMark aktuális toplistájának tizennegyedik helyén található, 131 pontos eredménnyel. Az első a Magic4 Ultimate nevezetű, felénk sajnos nem forgalmazott nagytestvér, mely nem kevesebb, mint 146 pontot zsebelt be a minden részletre kiterjedő tesztekben.

László Ferenc
László Ferenc

Komplett Google-repertoár

Az Android 12 operációs rendszer teljes körű Google-támogatást élvez, így a keresőóriás összes szolgáltatása, valamint a Play áruház komplett kínálata elérhető a Honor újdonságán. A Magic UI 6 nevezetű felhasználói felület gyorsan kiismerhető és elképesztően fürgén, a legkisebb döccenések nélkül teszi a dolgát. A 2 esztendőnyi rendszerfrissítés nem rossz dolog, de megjegyzendő, hogy más gyártók ennél többet, 3-4 évnyi update-et ígérnek.

A Snapdragon 8 Gen 1 igen komoly tempót diktál, de ahogy más csúcsmobilok esetében, úgy itt is hajlamos a melegedésre, ami miatt tartósabb nyúzás esetén a rendszer automatikusan csökkenti a sebességét. A 8 GB RAM ha nem is túl sok, de korrektnek mondható, azért pedig mindenképp jár a piros pont, hogy a flashmemória 256 GB-os, szemben az S22 Ultra belépőmodelljének 128 GB-os értékével.

László Ferenc

MicroSD-kártyás tárhelybővíthetőség és jackdugalj nincs, kapunk viszont szélsebes 5G-t és 6-os wifit, Bluetooth 5.2-t, NFC-t és infravörös portot. 2022-ben már komoly gesztusnak számít, hogy alapáron jár nemcsak a kábel, hanem a töltőfej és még az átlátszó szilikontok is.

A 4600 mAh kapacitású akkumulátor inkább 1, mint 1,5 napos üzemideje elmarad az 5000-es teleppel szerelt riválisokétól. Cserébe viszont szupergyorsan, akár 100 wattal tölthető, míg például az S22 Ultra a reklámozott 45 W helyett a valóságban sokkal inkább csak 25 wattot képes felvenni.

László Ferenc

Kipróbáltuk, 10 perc alatt 10-ről 52 százalékra tölthető fel a telep, egy 10-100 százalékos produkciót pedig 27 perc alatt lehet letudni úgy, hogy a készülék nem, a töltőfej pedig csak vállalható mértékben melegszik. A telefon hátára helyezett fülesek és okosórák 5 wattot tudnak felvenni, a telefon viszont akár 100 wattosan is tölthető vezeték nélküli módon.

Megjegyzendő, hogy a 100 wattos gyári töltőfejjel „csak” 80 W mellett tölthető vezeték nélkül a Magic4 Pro, a 100 W-os wireless csúcstempóhoz be kell szereznünk egy 135 wattos töltőfejet.

László Ferenc

Konklúzió, árak

+: általánosan kiváló minőség, gyönyörű kijelző, fürge működés, remek kameraszett, gyorstöltési lehetőségek, alapáron járó extrák.

: nem olcsó, az üzemidő lehetne jobb, egyeseknek hiányozhat a microSD slot, a terméktámogatás lehetne hosszabb.

Nem állítjuk, hogy a Honor Magic4 Pro egy abszolút hibátlan csúcsmobil, mindenesetre nem áll messze ettől. A Huawei féle felsőkategóriás hardver az elmúlt időkben mindig is nagyon rendben volt és Honor gúnyába bújtatva most végre a szoftveres és szolgáltatási oldal is teljesen rendben van.

A közel makulátlan felhasználói élménynek azonban sajnos alaposan megkérik az árát: aktuális delikvensünk árcéduláján nem kevesebb, mint 470 ezer forintos összeg szerepel.

No persze a riválisok sem olcsók, így például a Xiaomi 12 Próért is 450 ezer forintot kérnek el, az iPhone 13 Pro Max 465 ezer forinton nyit, a Galaxy S22 Ultra pedig alaphangon 490 ezer forintot kóstál.

László Ferenc

A többi tesztünket itt találja. Ha rendszeresen szeretne értesülni róluk, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!