Ezt az ébresztőórát nem lehet csak úgy lenyomni, le kell vadászni
A Clocky már közel két évtizede segíti, illetve keseríti meg a korán kelők dolgát.
hvg.hu
Aki korán kel, általában két dologra hagyatkozik, hogy ne aludjon el: beállít egy rendes ébresztőórát vagy a telefonján/okosóráján át kér valamilyen hangjelzést a megadott időpontban. Ez azonban nem mindig előnyös, ráadásul könnyű visszaszundikálni.
A 2005 óta létező Clockyval ilyen azonban nem fordulhat elő, ezt ugyanis nem lehet csak úgy leállítani. Utóbbi oka, hogy az óra a riasztáskor megiramodik, a kis kerekein pedig addig gurul, míg az ember el nem kapja – és kapcsolja ki.
Mint a Rakéta is rámutatott, a termék bár elég régi, még napjainkban, az okostelefonok korában is népszerű. Ennek alighanem az lesz az oka, hogy a Clocky egyszerűsége ellenére több mint jól működik, és valóban kiugrasztja azt egyént az ágyából. Több weboldalon, köztük például az Amazon a maximális 5 csillagból 4-et adtak neki a vásárlók, noha az újabb változatokkal állítólag több gond is van.
Az egyébként ugrani(!) is képes terméket egy Gauri Nanda nevű mérnök találta fel, aki ebben az időszakban a Massachusettsi Műszaki Egyetem (MIT) hallgatója volt. A legtöbb diákhoz hasonlóan ő is nehezen kecmergett ki az ágyból. A Clockyt tehát ez a probléma hívta életre.
A szerkezetet normál esetben 45 dollárért lehetne megvásárolni, ami körülbelül 18 ezer forintot jelent, de az Amazonon most például akciós. Nagyon olcsónak azonban így sem mondható: még leárazva is 36,99-et kérnek érte, vagyis kb. 14 500 forintot.
Miért köszönheti a házát Amy Heckerling John Travoltának és Bruce Willisnek? Mit tapasztalt női rendezőként Hollywoodban? Hogyan fedezte fel Sean Pennt és Alicia Silverstone-t? És miért volt fontos, hogy Phoebe Cates ledobja a bikinifelsőjét? A Nicsak, ki beszél! és a Spinédzserek író-rendezőjével beszélgettünk.