Iszapbirkózás lett Trump vámháborújából
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Az amerikai Lensa AI nevű szoftver használatához a mobilunkról kell szelfiket feltölteni az alkalmazásba, az algoritmus pedig a háttérben elvégzi a többi teendőt.
Ha valaki esetleg különös szelfiket látna az Instagramon, az nem a véletlen műve. Az amerikai Prisma Labs egy olyan androidos eszközökre, valamint iPhone-ra és iPadre is elérhető alkalmazást dobott össze, amivel a szelfik különleges avatarokká alakíthatók át.
A Lensa AI mögött – ahogy a neve is sugallja – mesterséges intelligencia dolgozik. A fotók feltöltése után – 10–20 képre van szükség, melyeket csak a generálás végéig tárolnak – a rendszer a felhasználó által kiválasztott stílusban készíti el a generált képeket. Van azonban egy másik funkció is: retusálhatjuk a képeket – akár manuálisan, akár a mesterséges intelligenciára bízva ezt a megoldást –, itt azonban már kicsit tovább maradnak a fotók a Prisma Labs szerverein.
Az alkalmazás az első használatot követően hét napig ingyenes, utána viszont évente 10 ezer forintba kerül. Ha csak retusálni szeretnénk a képeket, azt ingyen megtehetjük, ám ha különleges avatart készítenénk, akkor azért már 1000-től 2000 forintig terjedő összeget kell fizetnünk attól függően, hogy mennyi képet szeretnénk avatarrá varázsolni.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Már a Szijjártó-libling akkugyáraknak sem jut az egyedi állami támogatásokból. Az Állami Számvevőszék súlyos kritikákat fogalmazott meg e rendszerrel szemben, mert nem szolgálja a gazdaság érdekeit.
A világ legnagyobb húsipari cége, a brazil JBS a New York-i tőzsdére lépett, hogy finanszírozza a további növekedését. A zilált múltú vállalatot rendre megtalálják környezetvédők, politikusok és piacfelügyeletek.
Egészen hihetetlennek tűnő hírek, melyekről kiderült, hogy igazak. Hihető átverések. Mindkét fajtából jutott bőven az elmúlt hetekben a közösségi oldalakra.
Néhány szón, gesztuson múlt 1990-ben, hogy nem borította el Erdélyt az erőszak.