Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A balesetben senki nem sérült meg.
Teszteléskor felrobbant a japán űrügynökség Epsilon S kis rakétahajtóműve pénteken - közölte a japán űrkutatási hivatal (JAXA).
Az Akita prefektúrában lévő Nosiro tesztközpontban senki sem sérült meg a robbanásban. A baleset körülbelül egy perccel azután történt, hogy a második fokozat hajtóművének föld tesztje elindult.
Az első Epsilon 2013-ban indult fel, majd öt modellt is sikeresen felbocsátottak, ezután az Epsilon-6 letért a pályájáról, ezért arra utasították, hogy semmisítse meg magát.
A hiba miatt az Epsilon S indítását a 2023-as pénzügyi évről a következőre halasztották, mivel ugyanazt az üzemanyagtartályt használja, mint az Espilon-6.
Szintén önmegsemmisítésre utasították a JAXA új zászlóshajóját, a H3 rakétát márciusban pár perccel azután, hogy a második fokozat hajtóműve nem kapcsolt be.
Megsemmisült japán űrrakéta: feltették a 100 milliárd forintos kérdést
Az egy dolog, hogy hatalmas kudarccal végződött a japán H3 űrrakéta felbocsátása, de most az a kérdés is felmerült: ha egyszer csak egy tesztről volt szó, mégis miért használták a valódi, hihetetlen értékű műholdat is közben?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.