Nézzen be, ez lehet a jövő orvosi rendelője: csak be kell lépnie egy kabinba, a mesterséges intelligencia megmondja, beteg-e
A CarePod nevű eszköz előfizetéses rendszerben várja majd az ügyfeleit az Egyesült Államokban, hogy néhány perc alatt megmondja, van-e valamilyen betegsége az oda belépőnek. A kamrában még vért is tud venni a gép.
hvg.hu
Az amerikai Forward Health nevű vállalat 2017-ben forradalmi megközelítéssel lépett piacra: olyan orvosi rendelőket nyitott, ahol a hagyományos egészségügyi személyzetre már csak mérsékelten volt szükség. A diagnosztikát az automatikusan működő testszkennerekre, intelligens érzékelőkre, valamint a betegségek diagnosztizálására szolgáló algoritmusokra bízták.
A TechCrunch most azt írja, a megoldáson alapuló tapasztalatokat felhasználva a cég bemutatta a saját fejlesztésű készülékét, a CarePodot, ami tulajdonképpen egy önállóan működő orvosi állomás. Az eszköz a váróteremben töltött időt szeretné megspórolni a pácienseknek, és egyúttal persze reagál a világon több országot sújtó orvoshiányra is.
A cég szerint elég lesz csak belépni egy ilyen szerkezetbe – amit irodaházakban és bevásárlóközpontokban helyezne el a vállalat –, majd megválaszolni néhány kérdést, hogy minél pontosabb lehessen a diagnózis. A szerkezet képes vért is venni. A mesterséges intelligencia ezután elvégzi a szükséges elemzést.
A felhasználók a mobiljuk segítségével léphetnének be a szerkezetbe, ahol egy női hang vezeti végig őket a lépéseken. A belül lévő érintőképernyő segítségével aztán kiválaszthatja, hogy mit szeretne. Lehetőség van többek között:
teljes testvizsgálatra,
szívvizsgálatra,
pajzsmirigy vizsgálatra,
vérnyomásmérésre,
a testsúllyal kapcsolatos tanácsokra,
cukorbetegség-szűrése,
koronavírus-teszt elvégzésére,
HIV-szűrésre,
a vese és a máj diagnosztikájára.
Amennyiben az eredmény nem egyértelmű, egy távolról dolgozó orvos valós időben nézi át a leleteket. Ő az, aki a receptet is felírja, ha szükség van rá.
A rendszer előfizetéses lesz, havonta 99 dollárt, vagyis nagyjából 35 ezer forintot kell érte fizetni. Cserébe az összes teszthez és szolgáltatáshoz hozzáférhet a páciens.
Forward Health
Forward Health
A vállalat első körben 25 CarePodot dobna piacra, egy év leforgása alatt pedig 3200-ra bővítené az eszközparkot.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.