Lex Magyar: nyilvánosságra hozták vagyonnyilatkozataikat a Tisza EP-képviselői
Magyar Péter ingatlanok, festmények, autó és pianínó mellett még egy 20 forint névértékű 4iG-részvényt is feltüntetett.
Évek óta húzódó vita végére tett pontot a brit legfelsőbb bíróság, megpecsételvén azoknak a mesterséges intelligenciáknak a sorsát, melyek a jövőben találnak fel valamit.
Régóta folyik már vita arról, hogy ha egy gép feltalál valamit, akkor kit illet a találmány szabadalmi joga: a mesterséges intelligenciát, amely megalkotta, vagy az embert, amely az adott mesterséges intelligenciát létrehozta? Az Egyesült Királyság legfelsőbb bíróság szerint a mesterséges intelligencia nem nevezhető feltalálónak, így szabadalmi jogok sem illetik meg – írja a The Guardian.
Hogy csak egy példát említsünk: 2019 óta húzódik a vita arról, hogy a Dabus nevű mesterséges intelligencia kaphat-e szabadalmi jogot az általa megalkotott két találmányra – egy, a robotok által jól kezelhető ételtartóra, illetve egy különösen szembeötlő figyelmeztető fényre. Az előbbivel kapcsolatban 2021 augusztusában született döntés: a dél-afrikai szabadalmi hivatal bejegyezte a szabadalmi jogot Dabus nevére.
Az Egyesült Királyságban azonban már nem ennyire egyértelmű a helyzet. A brit legfelsőbb bíróság szerdán mondta ki, hogy a feltalálónak személynek kell lennie ahhoz, hogy szabadalmi jogok illessék meg.
Megszületett az első határozat: a mesterséges intelligenciát nem illeti meg az ember joga
Az Egyesült Államok szabadalmi hivatala elutasította azt a két kérelmet, amelyet a Dabus nevű mesterséges intelligencia nevében nyújtottak be.
Az ítélet azután született meg, hogy Stephen Thaler a bíróság elé vitte a brit Szellemi Tulajdon Hivatalával (IPO) folytatott vitáját a Dabus két találmányáról.
Thaler szerint joga volt a szabadalomért folyamodnia, mivel ő a Dabus megalkotója.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.
Magyar Péter ingatlanok, festmények, autó és pianínó mellett még egy 20 forint névértékű 4iG-részvényt is feltüntetett.
1978 óta egy és ugyanaz a kérdés: lehet-e valaki olyan jó Superman, mint amilyen Christopher Reeve volt?
Két tankert is megtámadtak a jemeni húszik pár nap leforgása alatt a Vörös-tengeren. Az akciókról és a süllyedő hajókról látványos videókat forgattak.
A hízelgést és a fenyegetést felváltva alkalmazva szavaztatta meg a republikánusokkal Donald Trump a „gyönyörű” költségvetési törvényt.
Az elnök nem vette jó néven, hogy korábbi szövetségese harmadik politikai erőt alapítana. Hogyan babrálhat ki Elon Musk Donald Trumppal?
Közel-keleti válság ide vagy oda, a világ szinte fürdik az olajban.