Windowsra is kiadta az OpenAI a ChatGPT-t, cseveghet és képeket is generálhat vele

A macOS után a Windows is megkapta a saját dedikált ChatGPT-alkalmazását, amivel közvetlenül az operációs rendszerből lehet csevegni a mesterséges intelligenciával.

  • HVG HVG
Windowsra is kiadta az OpenAI a ChatGPT-t, cseveghet és képeket is generálhat vele

Mostantól a windowsos felhasználók is kipróbálhatják a ChatGPT saját alkalmazását. A OpenAI bejelentette: kiadta az előzetes változatot a Microsoft operációs rendszerére is – a macOS-re egy ideje már elérhető –, ám ez egyelőre csak a ChatGPT Plus, Team, Enterprise és Edu csomagot használók számára érhető el.

A cég közlése szerint az asztali gépekre letölthető alkalmazással a felhasználók szöveges tartalmakról és fotókról cseveghetnek a mesterséges intelligenciával. A szoftver mögött az OpenAI néhány hete bemutatott új nyelvi modellje, az o1 dolgozik, ami érvelésben, kódolásban, és többlépéses problémák megoldásában is jobb lett a cég korábbi fejlesztéseihez képest. A mesterséges intelligencia segítségével nemcsak szövegeket lehet összegezni, de a DALL-E 3 segítségével képeket is létre lehet hozni.

OpenAI

Az alkalmazást már a Windows 10-et futtató gépekre is le lehet tölteni – annak ellenére, hogy ennek az operációs rendszernek a kezét hamarosan elengedi a Microsoft –, ugyanakkor néhány funkció, például a hangalapú csevegést – az Advanced Voice Mode – használatát egyelőre nem támogatja az OpenAI.

Mindeközben az OpenAI egy másik újdonságot is elindított, ami a jövőben könnyebbé teheti a számítógépes munkát. Ez a Canvas, a ChatGPT együttműködési új felülete, amely mind az írást, mind a kódolást segíteni fogja.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

Beszűkült tudatállapot, negatív spirál – a bullyinghoz hasonlít, amit a Coldplay-kivetítőn lebukott igazgató átél

Beszűkült tudatállapot, negatív spirál – a bullyinghoz hasonlít, amit a Coldplay-kivetítőn lebukott igazgató átél

Felvesz a kamera, amikor valami kínos dolgot művelük, majd még fel is kap az internet. A Coldplay-koncerten lebukó vezérigazgató története jól példázza, hogyan változhat meg valakinek egyik napról a másikra az élete a kéretlen nyilvánosság hatására. Milyen nagy lebukásokról tudunk még? Mit tehet az ember, ha lebénítja a jumbo screen, még akkor is, ha nem jár tilosban?