A Huawei után a Samsung is előállhat egy duplán hajlítható okostelefonnal

Iparági pletykák szerint a Samsung is hajlik rá, hogy bemutasson egy két ponton hajlítható készüléket, ami akár már 2025-ben piacra kerülhet.

  • HVG HVG
A Huawei után a Samsung is előállhat egy duplán hajlítható okostelefonnal

A Huawei szeptemberben állt elő egy két ponton is hajlítható okostelefonnal, kijelölve a mobilfejlesztés új irányát. A gyártók ugyanis sorra állhatnak elő a hasonló készülékekkel a jövőben, és úgy tűnik, a sorba beáll a hajlítható készülékeiről ismert Samsung is – írja a GSMArena dél-korai iparági bennfentesek nyomán.

Az értesülések szerint 2025-ben dobhatja piacra a készüléket a gyártó, és állítólag már el is készült a szükséges technológia hozzá. Már csak a zöld lámpa hiányzik hozzá a hajlítható készülékekért felelős divíziótól.

Ezen a ponton még nem tudni többet a várható készülékekről, de a jelentés arra is kitér, hogy a hajlítható OLED-panelek rendeléseit bő 10 százalékkal csökkentek, miután a Galaxy Z Fold6 és a Galaxy Z Flip6 iránti kereslet elmarad a várakozásoktól.

Példátlan dologra készülhet a Samsung a Galaxy S25-nél

A MediaTek lapkakészletét kaphatja meg a következő Galaxy S25, szakítva az elmúlt években alkalmazott két chipsettel.

Az egyelőre csak Kínában elérhető Huawei Mate XT iránt akkora az érdeklődés, hogy a gyártónak meg kellett dupláznia miatta a gyártást. Ebből kiindulva nem kizárt, hogy élénk lenne a kereslet a Samsung hasonló készüléke iránt is – főleg, ha az a globális piacon is megjelenne.

(Cikkünk nyitóképe illusztráció, azon egy Galaxy Z Fold6 látható.)

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?