Mellár Tamás: Bezárult a kör, csapdában a magyar gazdaság
Elég megnézni a 2025-ös év első negyedéves számait és láthatjuk, nincs semmi túlzás ebben az értékelésben.
Van, ahol valóban vannak következmények: a Sonos cég vezérének mennie kellett egy tavaly májusban bevezetett alkalmazás hibái miatt.
Patrick Spence közel nyolc évet töltött vezérigazgatóként az audioeszközeiről ismert Sonosnál, azonban a hónap elején el kellett hagynia a fedélzetet. Az ügy hátterében egy katasztrofálisnak minősített alkalmazás-bevezetés állt.
A Sonos még tavaly májusban indított el egy új iOS-es és androidos mobil appot, amelynek a célja a felhasználói élmény javítása volt. Ez az új alkalmazás lehetővé tette (volna) a felhasználók számára, hogy könnyebben irányítsák Sonos hangszóróikat és integráljanak különféle streaming szolgáltatásokat.
Az újdonságnak ugyan voltak jól bevált elődjei is, azonban a Sonos úgy döntött, tiszta lappal indul, kidobja az összes régi alkalmazáskódot, lecseréli a felhasználói felületet és a hátteret. Mi több, olyan funkciók is kimaradtak belőle, amelyek a korábbi változatokban még megvoltak.
Nem kellett sok idő ahhoz, hogy a közösségi oldalakat elárasszák a panaszok. A helyi zenei könyvtárakhoz kapcsolódó szolgáltatások kaotikussá különösen a keresés. Az alkalmazás akadálymentesítése visszafejlődött, az elalváskapcsoló funkciója pedig teljesen megszűnt. Sokan lelassult teljesítményről és csatlakozási problémákról is beszámoltak. Akkoriban több neves weboldal is azt tanácsolta, lehetőleg senki se frissítsen az új alkalmazásra.
A Sonos persze megpróbált tüzet oltani (még válságkezelő PR-céget is alkalmazott), azonban kevés sikerrel, a dominóeffektus már megállíthatatlan volt. Az alkalmazással kapcsolatos problémák beárnyékolták az Ace fejhallgatók piacra dobását, költséges helyreállítási tervhez, valamint 16 százalékos bevételcsökkenéshez vezettek. Mindennek az első számú vezetőre nézve is volt következménye: Patrick Spence-nek át kellett adnia a helyét.
Ideiglenes vezérigazgatónak a Sonos igazgatótanácsának tagját, a Snap és a Pandora korábbi ügyvezetőjét, Tom Conradot nevezték ki, aki egy, az alkalmazottaknak szóló feljegyzésben (amelynek teljes változata a The Verge oldalán olvasható) megígérte, hogy a vállalatot jóval túlra bővíti a hagyományos otthoni hangsugárzók piacán, emellett hangsúlyozta az alapokhoz való visszatérés fontosságát.
Azért nem kell túlságosan sajnálni Spence-t sem, ugyanis 1,9 millió dolláros végkielégítéssel az igazgatótanács tagja marad júniusig, „stratégiai tanácsadói szolgáltatásokat” fog nyújtani a cégnek. Iparági értesülések szerint a Sonos következő nagy terméke egyébként egy olyan streaming videólejátszó lehet, amely az Apple, a Google, a Roku és az Amazon hasonló készülékeivel versenyezne.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.
Elég megnézni a 2025-ös év első negyedéves számait és láthatjuk, nincs semmi túlzás ebben az értékelésben.
A kormányfő Diogo Jotáról, Lázár Jánosról és a Tisza Pártról is beszélt egy videós interjúban, meg arról, hogy a felesége szólt neki: ne engedjen be egy migránst sem.
Az Amerika Párt megalapítását az elnöktől elhidegült topmilliárdos az X-en szavaztatta meg a követőivel.
David Zucker, a Naked Gun rendezője biztosan nem nézi meg a Liam Neesonnal készült negyedik részt, mert az szerinte ötlettelen másolat lesz csupán. A rendezőtrió egyharmadával Leslie Nielsen fingógépéről, a pilótás pedofilpoénokról, a Top Secret bukásáról és O.J. Simpsonról is beszélgettünk.