Az észak-koreai hackerek is elkezdték használni a ChatGPT-t, de lecsaptak rájuk
Úgy tűnik, Észak-Koreában is felfigyeltek az OpenAI MI-chatbotjára – de természetesen nem a nyílt világhálóhoz hozzáférni képtelen lakosság, hanem különböző hackercsoportok kezdték el használni a ChatGPT-t.
HVG
Az OpenAI a februári fenyegetéselemzési jelentésében kiemeli: több olyan fiók hozzáférését is tiltották, melyek aktivitása eléggé hasonlított az észak-koreai hackerekéhez. A ChatGPT-t ők jövőbeni célpontok felkutatására használták, valamint arra, hogy hogyan tudnák feltörni azok hálózatait.
A most betiltott fiókok észleléséhez szükséges információkat iparági partnerektől szerezte az OpenAI, és a már részletezett tevékenységek mellett arra is használták a ChatGPT-t, hogy kriptovalutákkal kapcsolatos információkat szerezzenek. Ez szintén észak-koreai hackerekre vall – részletezi a Bleeping Computer.
A támadásokhoz kódolási segítséget kértek, például ahhoz is, hogyan lehet bizonyos biztonsági eszközökben hibákat keresni, és távoli hozzáférést szerezni. Összességében még számos egyéb rosszindulatú tevékenységgel is próbálkoztak, de végül lefülelte őket az OpenAI.
Döbbenetes eredményre jutott egy friss kutatás: az emberek csupán 0,1 százaléka tudja megállapítani egy képről vagy videóról, hogy az valódi, vagy a mesterséges intelligenciával generált deepfake.
További előny, hogy bizonyos, az észlelés során nyert minták segítségével immáron védelmet nyújthatnak az észak-koreai hackerekkel szemben a biztonsági szolgáltatások is.
A minisztériumnak világossá kell tennie, hogy Gustav Klimt Afrikai herceg című festményének kiviteli engedélyeztetési folyamata során becsapták őket, vagy ők hibáztak. Enélkül rajtuk marad a gyanú, hogy valami még súlyosabb dolog történt – állítja Molnos Péter művészettörténész.