200 tonna hidrogén, áram és több millió liter víz naponta: ezt tudja az új reaktor, ami mindent vihet
Két amerikai cég, a NuScale Power és a GSE Solutions olyan kis moduláris reaktort épített, ami egyszerre termel áramot, tiszta vizet és hidrogént.
Két amerikai cég, a NuScale Power és a GSE Solutions olyan kis moduláris reaktort épített, ami egyszerre termel áramot, tiszta vizet és hidrogént.
A HUN-REN Wigner Fizikai Kutatóközpont kutatói is részt vesznek a CERN LHC ALICE (A Large Ion Collider Experiment) kísérletben, amely a nagyenergiás nehézion-ütközéseket vizsgálja, és kimutatta az ólom arannyá alakulását ultraperiférikus ütközésekben.
Már eddig is megesett, hogy késve, vagy egyáltalán nem jelentek meg egyes iPhone-funkciók az EU-ban, és úgy tűnik, bővülni fog ez a lista az iOS 26-tal is.
Egy nemzetközi kutatócsoport olyan festéket hozatott létre a mesterséges intelligenciával, amely jelentős mennyiségű elektromos áramot segíthet megspórolni. Ez nemcsak a pénztárcának, de a környezetnek is jót tehet.
Gyermekvédelmi funkciót épít a FaceTime-ba az Apple, automatikusan leáll majd a beszélgetés, ha valaki vetkőzik.
Nemrégiben még úgy tűnt, lassú halál vár a NASA minden holdi tervére, és az eddig tervezett eszközöket is kukázni kell majd. Most azonban fontos változás történt.
Több obszervatórium is észlelte június vége óta az A11pl3Z aszteroidát, ami óriási sebességgel közeledik a Naprendszer belseje felé.
Ha minden a tervek szerint alakul, a következő fél évben dőlhet el, hogy 2026-ban tényleg piacra dobja-e az Apple az első hajlítható kijelzős iPhone-t.
A Honor alapvetően a régi recept alapján készítette el a Honor Magic V5-öt, de sikerült faragniuk a vastagságából – így jelenleg ez a legvékonyabb ilyen mobil. Kérdés, mi lesz erre a Samsung válasza.
A MethaneSAT 60 helyett csak 15 hónapon át tudott dolgozni, majd egyik pillanatról a másikra elnémult. Az öröksége azonban így is fontos lehet.
A Microsoft közlése szerint messze túlszárnyalta a mesterséges intelligencia a hús-vér orvosok diagnosztikai képességeit, de azért még nem érdemes arra számítani, hogy a jövőben egy robot lesz majd a rendelőben.
Ékes példája egy szlovén nő esete annak, miért érdemes komolyan venni, ha egy háziállat harapása után furcsa tüneteket tapasztal: megeshet, hogy egy ritka fertőzést kap így el.
A gyerekek mellett az idősebbek hallását is helyreállította egy új génterápia, melyet először alkalmaztak tinédszereknél és felnőtteknél – és csak egy tűszúrás az egész kezelés.
Rengeteg ember életét mentheti meg a Massachusettsi Műszaki Egyetem tudósainak fejlesztése, ami egy jól konzervált DNS segítségével segít kimutatni a halálos és fertőző betegségek jelenlétét.
Úgy tűnik, az elhízás és a cukorbetegség kezelése után egy újabb problémán is segíthetnek a GLP-1-gyógyszerek: ez pedig nem más, mint a krónikus migrén.
Gyökeresen átalakul a járműtervezés gyakorlata, s ebben egy magyar startup, a Shapr3D is meghatározó szerephez jutott. Közben gyorsan terjed a mesterséges intelligencia használata is.
Az elmúlt évtizedekben nem lehetett egyértelműen eldönteni, hogy csak a fogságban vagy a vadon élő kardszárnyú delfinek is csókolóznak-e. A kérdésre egy amatőr kutatócsoport adott választ.
Ismert gyártók eszközeiben találtak aggasztó biztonsági réseket, amelyekkel többféle támadást is végrehajthatnak a rosszindulatú felek.
Különleges módon vetül majd a Nap fénye a Holdra csütörtök hajnalban, ennek köszönhetően pedig nem mindennapi látványban lehet részük a szerencséseknek.
Komoly veszélyt jelent a telefonján lévő fotókra, valamint a pénzére is egy olyan vírus, ami nem válogat: egyformán támadja az iPhone-okat és az androidos mobilokat is. Ha azonban figyelmes, nem lehet baj.