Miből lesz igazi sláger a Spotin meg a TikTokon? Percek kérdése
Erről is a TikTok tehet meg a Spotify? Részben igen. Megint rövidülnek a slágerek.
Erről is a TikTok tehet meg a Spotify? Részben igen. Megint rövidülnek a slágerek.
Egy speciális versenyen alkalmazták a Massachusettsi Műszaki Egyetem mérnökei a ChatGPT mögött futó nagy nyelvi modellt, hogy rábízzák egy űrhajó irányítását. Mindez persze csak játék volt, annak viszont igen hasznos.
Komoly gondot orvosol az egyik korábbi Pixel mobil napokon belül érkező frissítése, de ennek ára van: az üzemidő. A jó hír, hogy erre is van megoldás.
Meglepő felfedezést tettek német régészek a neandervölgyiek táplálkozásával kapcsolatban – lehet, hogy néhány ponton át kell írni a történelemkönyveket.
A világon egyedülálló az a mesterséges intelligenciára vonatkozó törvény, amit bő egy évvel ezelőtt fogadott el az EU. Ám miközben ez a biztonságot helyezi az előtérbe, a legnagyobb európai cégek szerint megöli az innovációt.
Egymást követik a földrengések Japánban a Tokora-szigeteknél, még éjszaka is hallani a morajlást a tenger felől. A helyiek már aludni sem mernek.
Amerikai és brit kutatók olyan újrahasznosítási eljárást fejlesztettek ki, ami nemcsak környezetkímélőbb az eddigieknél, de olcsóbban termeli a műanyagot, mintha újat kellene gyártani.
Elütött valamit? Nem úgy értette, és gyorsan még módosítaná? Jön a szerkesztés opció a két okostelefonos rendszer között küldött üzeneteknél is, de van egy csavar a történetben.
Különös újítás bevezetését fontolgatja a Meta: időnként kéretlenül is üzeneteket kaphat a cég chatbotjaitól, mintha azok türelmetlenül várnák, hogy ön újból foglalkozzon velük.
Négy év alatt a Microsoft egyik legértékesebb hibakeresője lett az az amerikai fiatal, akit csak Dylan néven említenek, és akinek pályafutása egy fegyelmi eljárással kezdődött.
Erősen vitatható, amit a Meta csinál próbálgat pár felhasználónál. A cég ugyanis folyamatosan monitorozná a készülék galériájában lévő fotókat.
Úgy tűnik, beváltotta a hozzá fűzött reményeket a PNG képformátum, ugyanis azon túl, hogy számos komoly archiváló helyen használják, 22 évig nem nyúltak hozzá. Ennyi idő viszont szinte örökkévalóság a technológia világában, így nem meglepő, hogy ezt a formátumot is hozzáigazították a modern kor követelményeihez.
Amerikai kutatók a világ különböző pontjain élő, sosem dohányzó, mégis tüdőrákban szenvedő beteg daganatát elemezték, és egy igen ijesztő megállapításra jutottak.
Elektromos kisülések lehetnek a marsi porördögökben – ez első hallásra izgalmas felfedezésnek hangzik, pedig veszélyt jelenthet a vörös bolygón lévő eszközökre, sőt, a később ott leszálló emberekre nézve is.
Két amerikai cég, a NuScale Power és a GSE Solutions olyan kis moduláris reaktort épített, ami egyszerre termel áramot, tiszta vizet és hidrogént.
A HUN-REN Wigner Fizikai Kutatóközpont kutatói is részt vesznek a CERN LHC ALICE (A Large Ion Collider Experiment) kísérletben, amely a nagyenergiás nehézion-ütközéseket vizsgálja, és kimutatta az ólom arannyá alakulását ultraperiférikus ütközésekben.
Már eddig is megesett, hogy késve, vagy egyáltalán nem jelentek meg egyes iPhone-funkciók az EU-ban, és úgy tűnik, bővülni fog ez a lista az iOS 26-tal is.
Egy nemzetközi kutatócsoport olyan festéket hozatott létre a mesterséges intelligenciával, amely jelentős mennyiségű elektromos áramot segíthet megspórolni. Ez nemcsak a pénztárcának, de a környezetnek is jót tehet.
Gyermekvédelmi funkciót épít a FaceTime-ba az Apple, automatikusan leáll majd a beszélgetés, ha valaki vetkőzik.
Nemrégiben még úgy tűnt, lassú halál vár a NASA minden holdi tervére, és az eddig tervezett eszközöket is kukázni kell majd. Most azonban fontos változás történt.