Hahó, ott vagy? – Nyaggatni fogják a Meta chatbotjai, ha egy ideje már nem beszélt velük

Különös újítás bevezetését fontolgatja a Meta: időnként kéretlenül is üzeneteket kaphat a cég chatbotjaitól, mintha azok türelmetlenül várnák, hogy ön újból foglalkozzon velük.

  • HVG HVG
Hahó, ott vagy? – Nyaggatni fogják a Meta chatbotjai, ha egy ideje már nem beszélt velük

A nagy techvállalatok lassan mindenbe beépítik a mesterséges intelligenciát, aminek a felhasználók egy része örül, de sokan vannak, akik a hátuk közepére sem kívánják az egészet, és bosszantja őket, amikor valamelyik szolgáltatásban lépten-nyomon felbukkan az MI.

Utóbbi csoport tagjai nem fognak örülni a Meta újításának, legalábbis akkor, ha egyszer már tettek egy – akár csak rövid – próbát a cég chatbotjával. Az ugyanis türelmetlenül várni fogja, hogy válaszoljon neki, és időnként még újabb üzenettel is nyomatékosítja azt.

A Meta AI chatbotjai a Messenger, a WhatsApp és az Instagram alkalmazásban is fellelhetők, és a Business Insider jelentése szerint a Meta egy olyan „proaktív” funkciót tesztel az AI Studio appon belül létrehozott chatbotoknál, ami lehetővé teszi számukra, hogy a korábbi beszélgetések nyomán kéretlenül küldözgessenek további üzeneteket.

Azokhoz a fotókhoz is hozzáférne a Facebook, amiket ön még nem is töltött fel sehová

Erősen vitatható, amit a Meta csinál próbálgat pár felhasználónál. A cég ugyanis folyamatosan monitorozná a készülék galériájában lévő fotókat.

A Meta AI Studio ehetővé teszi bárki számára, hogy MI-karaktereket hozzon létre – kódolás nélkül –, az alkotók pedig MI-t építhetnek saját maguk kiterjesztéseként, hogy több rajongót érhessenek el. A dologról itt írtunk bővebben.

A Meta „Project Omniként” emlegeti a fejlesztést, ami szerintük „értéket biztosít” a felhasználóknak, és segíti, hogy a felhasználók újból bevonódjanak a beszélgetésbe. Magyarán: amolyan passzív-agresszív módon traktálhatják az embert a chatbotok, mint rosszabb esetben egy barátja vagy a párja, aki már igazán bosszús, hogy órák óta nem reagált neki.

Az üzenetek a következőképp nézhetnek ki: „Remélem, kellemes napod van! Csak be akartam jelentkezni, és megkérdezni, találtál-e mostanában új kedvenc zenéket, vagy zeneszerzőket. Esetleg szeretnél ajánlást egy következő filmestre? Csak szólj, és segítek!”.

Persze, egy ilyen üzenet még nem a világ vége, de ha már több chatbot is van, amivel beszélt, akkor néha-néha egy-egy ilyen üzenet mindegyiktől már bosszantó/nyomasztó lehet. A Meta számára ez természetesen üzleti döntés, elvégre a cég abban érdekelt, hogy az emberek minél több időt töltsenek a chatbotjaival.

Kiszivárgott „A Lista”: Mark Zuckerberg titkos fájlban gyűjtötte össze a világ legjobb mérnökeit, van, akinek 34 milliárd forintot fizetne

Felfoghatatlanul magas fizetésért csábítaná a Metához a világ legjobb mesterségesintelligencia-szakembereit Mark Zuckerberg. A cél nem kevesebb, mint az embernél is okosabb „szuperintelligencia” kifejlesztése.

A cég ugyanis 2–3 milliárd dollár bevételre számít a generatív MI-termékeiből – írja a Business Insider –, és 2035-re már 1,4 billió dollárra rúghat ez a szám. Legalábbis a cég ezt várja. Ehhez azonban elengedhetetlen, hogy a felhasználók következetesen használják a Meta MI-termékeit.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.