Érdekes, és kicsit aggasztó dolgot tesztel a Meta néhány felhasználónál. A Facebook ugyanis megkérdezi őket, hogy szeretnének-e kollázsokat, összefoglalókat a fotóikból. Azokból, amiket még soha nem töltöttek fel a platfomra. De MI-vel retusált fotók is a repertoár részét képezik.
Mint a TechCrunch írja, a Facebook alkalmazása akkor mutatja a felhasználóknak az üzenetet, amikor egy új történetet készítenek. Egyelőre azonban nem tűnt fel mindenkinél. A funkció lényege – ecseteli az értesítésben a Meta –, hogy „ötleteket készítsen” a felhasználóknak. Ehhez azonban a fotókat fel kell tölteni a Meta szervereire, méghozzá rendszeresen, hogy a Facebook elkészíthesse az összeállításokat hely, idő, téma alapján.
Az értesítés ugyanakkor leszögezi, hogy a feltöltött fájlokat nem használják fel a célzott hirdetésekhez. A megfogalmazás ugyanakkor aggodalomra annak lehetősége miatt, hogy a Meta a mesterséges intelligenciája betanítására használhatja a képeket. A cég ugyanakkor ezzel kapcsolatban azt válaszolta a The Verge-nek, hogy jelenleg nem használja az MI-technológiájára betanítására ezeket a fotókat. És ebben az az aggasztó, hogy „egyelőre”. Maria Cubeta, a Meta kommunikációs menedzsere szerint a „megosztásra kész, kurátori javaslatokat” teszteli a személy galériájából a cég, ami praktikusan annyit tesz: a cég hozzáférést kér minden képhez az eszközén, hogy azt elemezhesse, és összeállításokat készíthessen abból.
A funkció azonban opcionális, és csal a felhasználónál jelennek meg – aki aztán dönthet arról, hogy megosztja-e. S bár ma már az emberek többsége teljes hozzáférést biztosít az egyes alkalmazásoknak a galériájához, az még nem elterjedt, hogy ezek az appok szabadon fésülhetik át a felhasználók fotóit. Méghozzá rendszeres jelleggel.
Az Engadget megjegyzi: a jelenlegi teszt korlátozottnak tűnik, de és már egy súgó-oldala is van, ahol ahhoz is van segítség, hogy hogyan lehet letiltani, ha már korábban engedélyezte valaki.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.