Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A két amerikai kutató, Victor Ambros és Gary Ruvkun még az 1980-as évek végén, egy másik Nobel-díjas kutatónál kezdett el dolgozni, ami végül olyan felfedezéshez vezetett, amiért ők is Nobel-díjat kaptak.
A mesterséges intelligencia köré épül az Arc Search, amely már csak az androidos készülékekről hiányzott – eddig. Mutatjuk, hogyan próbálhatja ki az elsők között.
Victor Ambrost és Gary Ruvkunt is megpróbálta felhívni a Nobel-díjat odaítélő testület hétfőn a bejelentés előtt, ám a két amerikai tudóst nem volt könnyű telefonon elérni. Egyiküket nem is sikerült.
Szokatlan, aggasztó e-maileket kaptak sokan a napokban a Google-től, mely arról értesítette őket, hogy sikeresen hozzáadtak egy új bankkártyát a fiókjukhoz – úgy, hogy valójában nem tettek ilyet.
Az amerikai Nemzeti Szabványügyi és Technológiai Intézet szakemberei szerint az összetett és hosszú jelszavak használatának nagyobb a kockázata, mint amennyi előnyt ad a felhasználóknak.
Victor Ambros és Gary Ruvkun megosztva kapták meg az idei orvosi-élettani Nobel-díjat a mikro-RNS felfedezéséért és a génszabályozásban betöltött szerepének meghatározásáért – jelentették be hétfőn a stockholmi Karolinska Intézetben.
Egy bizonyos „LEGO coin” megvásárlására buzdították a felhasználókat azok a támadók, akik csalárd linkeket és ajánlatokat helyeztek el a gyártó hivatalos oldalán.
Az Apple három év után adhat ki újabb verziót az iPhone SE-ből. A készülék paraméterei hivatalos forrásból még nem ismertek, de egyre több mindent hallani ezzel kapcsolatban.
A Hezbollah elleni csipogós támadás miatt a közel-keleti régió egyik legnagyobb légitársaságának járataira mostantól nem lehet felvinni többféle elektronikai eszközt sem.
Végy egy Meta Ray Ban okosszemüveget, egészítsd ki egy kamerával, írj hozzá pár alkalmazást, és máris bárkiről megtudhatsz mindent, aki szembejön az utcán. Valahogy így foglalható össze két amerikai egyetemista ijesztő projektje, amellyel a magánélet mostaninál jobb védelmének szükségességére akarták felhívni a figyelmet.
A ChatGPT Canvas, egy új felület, új munkamódszer a ChatGPT-vel az íráshoz és a kódoláshoz. Hamarosan bárki használhatja majd a népszerű mesterségesintelligencia-szolgáltatás vizuális felületének első igazán jelentős frissítését.
Rejtett ősi erdőt fedeztek fel brit kutatók egy olyan, szélfútta és kopár szigeten, ahol a korábbi ismeretek szerint emberemlékezet, sőt annál régebb óta nem nőtt fa.
Ha a villanyautós nem talál töltőoszlopot, hívhat egyet. Kínában ez az egyik megoldás, amellyel kísérleteznek, miután az e-autók rohamos terjedését nem követi a töltőállomások számának gyarapodása.
Az információcserétől az egészségügyön vagy a klímaváltozáson át a robotokig az élet szinte minden területén rohamtempóban zajlik a technológiai fejlődés.
Könnyen elképzelhető, hogy az Apple éppen olyan terméknek (na jó, azért egy kicsit exkluzívabbnak) szánta kevertvalóság-szemüvegét, a Vision Prót, mint korábban az iPhone-t vagy az Apple Watchot. A neves Apple-szakértő szerint azonban valódi fogyasztói termék helyett egy technológiai bemutatót tett le az asztalra.