Nem tudom, ki hogy van vele, de én imádon a fizikai motorokat és effektusokat.
techline.hu
Nem tudom, ki hogy van vele, de én imádon a fizikai motorokat és effektusokat. Jobban, mint a csodálatos grafikát, a rengeteg lens-flare effektussal és a tűéles, hiper-realisztikus textúrákat (Tessalation! Mégis minek?) Ékes példája ennek a Batman AC (vagy akár a Mirror’s Edge): ha bekapcsoljuk a Physx-et (és nem rogy térdre tőle a gépünk), akkor meglepődve látjuk, hogy egy teljesen új játékot kapunk. Nem lesz szebb, marad az öregecske motor és látvány... És mégis: lebegő ruhadarabok és függönyök, szilánkokra törő üvegdarabok és a szél által felkapott papírlapok kényeztetik a nemrégiben még egy statikus világban barangoló játékost.
Bár nincs köze a Physx-hez de mégis fizikai-motor: megérkezett a Cryengine 3 fizikai motorjának bemutatója. Hogy az engine csodálatos látványt produkál azt eddig is tudtuk (sőt, előre tudtuk már): a grafikán sokat már nem lehet javítani, csodálatos és kész. Éppen ezért jóval érdekesebb, hogy milyen finomságokra lesz képes az élményfokozó fizikai megoldások terén. Lássuk!
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.