Iszapbirkózás lett Trump vámháborújából
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Megszoktuk már, hogy Kína messzemenően nem veszi figyelembe az internet szabadságát, aminek egyik jele például, hogy...
Megszoktuk már, hogy Kína messzemenően nem veszi figyelembe az internet szabadságát, aminek egyik jele például, hogy igen komolyan szűrik az internetes tartalmakat. Az is köztudott, hogy Kína és a Google viszonya sem mondható felhőtlennek (több ízben megtiltották a keresőóriásnak, hogy Kínában dolgozzon), bár mostanság mintha rendeződött volna a helyzet…, egészen idáig.
Most azonban, ahogy arról a technode.com hírt adott, újabb lépésre szánta el magát a kínai kormány, nem engedi polgárait hozzáférni a 2 napja bevezetett Google Drive-hoz.
A hivatalos indok, hogy az olyan szolgáltatások, mint a Dropbox vagy a Google Drive biztonsági fenyegetést jelentenek. Nem úgy a Wangpan, a kínai helyi felhőszolgáltató, amellyel „természetesen” minden rendben van, és amely 25 GB online tárhelyet kínál a kínai netezőknek.
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Már a Szijjártó-libling akkugyáraknak sem jut az egyedi állami támogatásokból. Az Állami Számvevőszék súlyos kritikákat fogalmazott meg e rendszerrel szemben, mert nem szolgálja a gazdaság érdekeit.
A zilált múltú vállalatot rendre megtalálják környezetvédők, politikusok és piacfelügyeletek.
Egészen hihetetlennek tűnő hírek, melyekről kiderült, hogy igazak. Hihető átverések. Mindkét fajtából jutott bőven az elmúlt hetekben a közösségi oldalakra.