Iszapbirkózás lett Trump vámháborújából
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
A kormány azt a felfogást képviseli, hogy 1944-ben "szegény Magyarországot megszállták, és ezért ártatlanként sok áldozattal kellett fizetnie" – írta a magyarországi holokauszt-emlékévről szóló cikkében a Berliner Zeitung magyar szerzője.
A Berliner Zeitung című német baloldali lap a holokauszt-emlékévről közölt cikket az online kiadásában.
A holokauszt-emlékév Magyarországon – Fenyegetések, mint a középkorban című írásában a szerző, Kerényi Gábor úgy vélte, hogy a kormány "rendkívül kétséges politikai szándékok" alapján hirdette meg az emlékévet. Azt a felfogást képviseli, hogy 1944-ben "szegény Magyarországot megszállták, és ezért ártatlanként sok áldozattal kellett fizetnie" – fejtette ki.
A budapesti Szabadság térre tervezett új emlékművel kapcsolatban azt hangsúlyozta, hogy ha a kormány közszemlére teszi történelemfelfogását, amely szerint Magyarország a náci Németország áldozata volt, akkor "a szélsőjobboldaliság bevonul a társadalom középpontjába".
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Már a Szijjártó-libling akkugyáraknak sem jut az egyedi állami támogatásokból. Az Állami Számvevőszék súlyos kritikákat fogalmazott meg e rendszerrel szemben, mert nem szolgálja a gazdaság érdekeit.
A világ legnagyobb húsipari cége, a brazil JBS a New York-i tőzsdére lépett, hogy finanszírozza a további növekedését. A zilált múltú vállalatot rendre megtalálják környezetvédők, politikusok és piacfelügyeletek.
Egészen hihetetlennek tűnő hírek, melyekről kiderült, hogy igazak. Hihető átverések. Mindkét fajtából jutott bőven az elmúlt hetekben a közösségi oldalakra.
Néhány szón, gesztuson múlt 1990-ben, hogy nem borította el Erdélyt az erőszak.