szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Vitit Muntarbhorn, a világszervezet első Észak-Koreáról készült emberi jogi jelentésének készítője elítélte azt a gyakorlatot, miszerint a politikai foglyok családtagjait gyakran a "bűnszervezetben elkövetett bűncselekmények" vádja alatt "kollektív büntetésben" részesítik.

Vitit Muntarbhorn thaiföldi jogászprofesszor a kényszermunka, a testi fenyítés és a halálbüntetés, a megelőző célzatú fogva tartás, a politikai okokból történő bebörtönzések beszüntetésére, valamint a fogvatartás körülményeinek javítására hívta fel Phenjant. A jelentéstevő posztját tavaly áprilisban hozta létre az ENSZ, hogy megvizsgálja a kínzásokról, a nyilvános kivégzésekről, a kényszermunkáról, illetve gyerekek bebörtönzéséről és munkatáborokba hurcolásáról szóló híreket.

 

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Világ

Észak-Korea: repedezne a rendszer?

Ritkaságszámba menő külügyi közleményben azzal vádolja Phenjan az Egyesült Államokat, hogy az megtévesztő kampányt folytat az ország ellen, hogy elhitesse az észak-koreai rendszer ingatagságát.

hvg.hu Világ

Fedett ügynökökkel Észak-Korea és Irán ellen

Keményebb fellépéssel, több fedett ügynökkel kíván a terrorizmus ellen harcolni a CIA. Az új stratégiával az ügynökök folyamatosan "terepen" dolgoznának, a célszervezetekbe beépülve. Az új stratégia jóval kockázatosabb az eddiginél, az ügynökök már nem élveznének diplomáciai mentességet.