szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Öt szélsőséges palesztin öltek meg izraeli katonák szerda este a ciszjordániai Túl-Karm menekülttáborban.

Izraeli katonai források szerint az áldozatok között volt a radikális palesztin szervezet, az Iszlám Dzsihád egyik vezetője is. Az izraeli rádió és szemtanúk egyaránt arról számoltak be, hogy álruhás izraeli katonák az esti órákban behatoltak a táborba, hogy őrizetbe vegyenek több palesztin szélsőséges személyt. Izraeli források azt állították, hogy a palesztinok tüzet nyitottak, az izraeli katonák viszonozták azt, s a palesztinok ennek során vesztették életüket.

Zsidó identitás a mai Izraelben
Els van Diggele könyve megpróbál rávilágítani a palesztinok és zsidók közti ellentétek mögötti belpolitikai problémák gyökerére, egyúttal az egész kérdést történelmi kontextusba helyezni.
Részletek!
Ugyancsak az idézett források közölték, hogy az izraeli hatóságok a szóban forgó csoportot tették felelőssé több öngyilkos merénylet szervezéséért, annak tagjai harcot hirdettek Izrael állam megsemmisítéséért.

Nem sokkal korábban egy palesztin férfi megkéselt két ultraortodox zsidót Jeruzsálem óvárosában, s közülük az egyik életét vesztette.

Az erőszakos cselekmények kiújulása egy nappal követte a gázai övezeti zsidó telepek és négy ciszjordániai telep kiürítését Izrael által, ami remény szerint előrelépést hozhat a közel-keleti békefolyamatban.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Világ

Interjú egy izraeli főrendőrrel

Az izraeli rendőrség kommunikációs osztályának vezetője ki lehetne más, mint egy magyarajkú tiszt. Dr. Erán Iszrael, aki Temesváron született, négyévesen érkezett Izraelbe 1952-ben, de 35 évig alig beszélte szülei nyelvét. Ám beiratkozott az ELTÉ-re Budapesten, a közelmúltban doktorált, így újra belejött a magyarba. A hvg.hu-nak éppen akkor adott adott interjút, amikor az utolsó kitelepítésre szánt falu, Szanur kiűrítésével végeztek.

hvg.hu Világ

Zsidó identitás a mai Izraelben

Els van Diggele könyve megpróbál rávilágítani a palesztinok és zsidók közti ellentétek mögötti belpolitikai problémák gyökerére, egyúttal az egész kérdést történelmi kontextusba helyezni.