szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Logisztikai központot avattak csütörtökön Lipcsében, amellyel a NATO szűk szállítási kapacitásait szeretnék enyhíteni.

A logisztikai bázisként működő Lipcse és Halle közös repülőterén két Antonov típusú szállítógép állomásozik majd, amelyet az érintett országok gyakorlatilag azonnal igénybe vehetnek. A SALIS-vállalkozásban (Strategic Airlift Interim Solution) a NATO és az Európai Unió 16 országa vesz részt, köztük Magyarország. Lipcsére központi fekvése miatt esett a választás és azért is, mert repülőtere éjjel-nappal üzemel.
   
Brüsszeli bejelentés szerint a szerződést a Ruslan SALIS Gmbhval, a Volga-Dnyepr orosz-ukrán cég leányvállalatával januárban írták alá. Az orosz-ukrán cég hat gépet bocsát a SALIS rendelkezésére, kettő bázisa állandó jelleggel Lipcse lesz, a többi négy Oroszországban vagy Ukrajnában marad, de hat-, illetve kilencnapos előzetes igénybejelentéssel szintén "lehívhatók". A személyzetet is az oroszok és az ukránok adják.
   

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Vállalkozás

Logisztikai centrum épül Pápán

Az Európai Divat Szolgáltató Kft. 13 milliárd forint értékű logisztikai centrumot épít a pápai ipari parkban. A cég 900 millió forintnyi állami támogatást igényelt a 30 ezer négyzetméteres terület kialakításához, ahonnan minőségi ruházati termékeket szállítanak majd német és osztrák áruházláncokba.

MTI Vállalkozás

Ipari logisztikai központ épül Szegeden

A Szegedi Ipari Logisztikai Központ 450 millió forintból megvalósuló első üteme az év végére készül el. A raktárbázisban 1200 négyzetméteres irodaépületet építenek elsősorban a fuvarozóknak és vámügynököknek.

Vállalkozás

Kimerült a logisztikai pályázatok kerete

A logisztikai szolgáltatásokat nyújtó kis- és középvállalkozások az elmúlt két évben olyan sikerrel pályáztak az állami támogatásokra, hogy határidő előtt kimerítették a rendelkezésekre álló kereteket. Jövő évtől kezdve, a második Nemzeti Fejlesztési Terv (NFT II) keretében azonban többszáz milliárd forint áll majd a kkv-k rendelkezésére. Nem árt felkészülniük a pályázatok elnyeréséhez vezető buktatókkal teli útra.