szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Bemutatta balközép szellemiségű kormányát szerdán Romano Prodi új olasz miniszterelnök, aki 16 pártból álló koalíció élén kormányozza majd az országot.

A két miniszterelnök-helyettes: Massimo D'Alema (Baloldali Demokraták/DS) és Francesco Rutelli (Margherita). D'Alema egyben külügyminiszter, Rutelli pedig a kulturális javak minisztere is.    A gazdasági, egyben pénzügyminiszteri tárca élére Tommaso Padoa Schioppa (független) került, a belügyminiszter Giuliano Amato (független) lesz. A védelmi minisztériumot Arturo Parisi (Margherita) vezeti, az igazságügyi minisztérium élére Clemente Mastella (Demokratikus Unió Európáért/UDEUR) kerül, a munkaügyi miniszter Cesare Damiano (Baloldali Demokraták) lesz.

A kormány bemutatásakor a parlamentben Prodi kijelentette, hogy első feladatuk az egység szellemének a helyreállítása lesz az ország előrelépéséhez szükséges célok kiválasztása terén, s csökkenteni akarják a szembenállást. Ezzel arra utalt, hogy az áprilisban rendezett parlamenti választások a választópolgárok közel 50-50 százalékos megosztottságát mutatták a bal- és a jobboldal között.

A kormánynak összesen 26 tagja lesz. A hivatali esküt szerdán délután teszik le a miniszterek.
HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Világ

Továbbra sem találják Prodi utódját

Továbbra sincs konszenzusos jelölt az Európai Bizottság élére - jelentette be pénteken reggel az unió soros elnöke, Bertie Ahern. Az is elképzelhető, hogy ebben az ügyben elhalasztják a döntést.

Világ

Prodi: zsákutcában a "lisszaboni stratégia"

Az Európai Bizottság távozó elnöke, Romano Prodi szerint az EU kudarcot vallott a maga elé állított növekedési célok tekintetében: nem sikerül teljesíteni az úgynevezett "lisszaboni stratégia" célkitűzéseit, nevezetesen, hogy az EU-t a 2010-ig a világ legerősebb gazdasági térségévé tegyék.

MTI Világ

Prodi áll elébe az újraszámlálásnak

Romano Prodi, az olasz balközép pártszövetség vezetője Rómában kijelentette, hogy nem tart a szavazatok ellenőrzésétől, szerinte az nem fog változtatni a parlamenti választások számára kedvező végeredményén.