Mindenki tudja, hogy manipulatív a Fidesz módszere, de akkor mire jó a Voks 2025?
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Miroslav Lajcák szerint nem lesz egyszerű a szlovák és a magyar miniszterelnök, Robert Fico és Bajnai Gordon tárgyalása, mert mindkét fél sok mindent akar közölni a másikkal.
"A fontos azonban az, hogy a tárgyalásokat az ügyek előmozdítása céljával, vagy a másik fél megbántása céljával vezetik-e. Ez esetben úgy látom, hogy a pozitív hozzáállás az uralkodó" - nyilatkozott a szlovák külügyminiszter szerdán Pozsonyban a kormány ülése után.
A korábbi bejelentés szerint Bajnai és Fico szeptember 10-én, Magyarországon találkozik. Lajcák a normális, építő szellemű és józan párbeszéd folyatását, valamint a szlovák-magyar feszültség enyhülését várja a találkozótól.
"Amire szükségünk van, az az, hogy beszéljünk egymással, és nevezzük néven azokat a dolgokat, amelyek tetszenek, illetve nem tetszenek nekünk. Teljesen világos azonban, hogy előre üzeneteket fogalmazni meg a sajtón keresztül, az biztosan nem járható út" - jegyezte meg a szlovák diplomácia irányítója. Úgy látja, hogy Bajnai Gordonnak - akárcsak Balázs Péter magyar külügyminiszternek - érdeke a konstruktív, botrányok nélküli és tények elferdítését mellőző párbeszéd.
A miniszter azt állítja: a szlovák fél kész a találkozón megvitatni Sólyom László magyar államfő Pozsony által meghiúsított révkomáromi látogatásának az ügyét is. "Örömmel válaszolunk erre a kérdésre is, nincs miért szégyenkeznünk. Ugyanakkor a Szlovák Köztársaság és Magyarország is foghatják a fejüket, mert két európai uniós tagállam között ilyen lépésre nem kellett volna hogy sor kerüljön" - fejtette ki Lajcák. Szerinte azonban annak sem kellett volna megtörténnie, hogy a magyar államfő nem veszi figyelembe a három legfőbb szlovák közjogi méltóság nyilvános felhívását, hogy augusztus 21-e nem alkalmas a tervezett látogatásra.
Lajcák aláhúzta: Szlovákiának és Magyarországnak nem a "paragrafusok" szintjén, hanem felelős szomszédként kellene tárgyalniuk egymással. "Arra van szükség, hogy ne hátra, hanem előre nézzünk" - szögezte le a szlovák külügyminiszter.
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.
Ma egy éve szűnt meg a kötelező akciózás, a kormány azonban nem tudta elengedni.
Visszaállt a háború kitörése előtti vámrendszer az EU és Ukrajna között.
Még mindig téma a szombati budapesti Pride a világsajtóban.
A szakértő szerint Európa vezetői végre ráébredtek a geopolitikai veszélyekre.