„Meg is nyugtat, vagy éppen felébreszt, jól kezdődik vele a nap” – így jógáznak Indiában és Magyarországon
A szerző 10 éve jógázik a jóga őshazájában, mesterfokozatot is szerzett jógatudományból Indiában. Szeretettel Delhiből sorozatunk írása.
Kínában minden az országba érkező szilárd hulladékot elektronikus ellenőrzésnek fognak alávetni, hogy megelőzzék a hulladékcsempészést – közölték a hét végén kínai vámhivatali illetékesek.
A kínai fővámhivatal bejelentette, hogy minden hulladékimportnak kézi ellenőrzésen kell átesnie, ha az eletronikus átvizsgálás illegális anyagok jelenlétét jelzi.
A főhivatal figyelmeztetett arra, hogy szigorúan fognak eljárni mindazokkal szemben, akik nem jelentik be őszintén az import pontos tartalmát.
Kína korlátozottan ugyan, de engedélyezi néhány újrahasznosítható hulladék importját, mint például a poliszilikon, vagy a műszál, amelyek ismét nyersanyagokká alakíthatók. Tilos viszont például különböző használhatatlanná vált elektronikus szerkezetek, háztartási és orvosi berendezések behozatala az ország területére.
Az elmúlt években a fejlett országok környezetük védelme érdekében egyre nagyobb mennyiségben szállítják fejlődő államokba többnyire elektronikus hulladékaikat, így Kínában is megszaporodott az illegális szemétbehozatal. Ebben jelentős arányban szerepelnek például a használt fémhuzalok, az elektronikus mérőműszerek és nyomtatott áramkörök.
A kínai vámszervek 2007-től 20 ezer tonna csempészett szilárdhulladékot foglaltak le, benne közel 1700 tonna használt ruhával.
A szerző 10 éve jógázik a jóga őshazájában, mesterfokozatot is szerzett jógatudományból Indiában. Szeretettel Delhiből sorozatunk írása.
A Tisza szigetek korábbi koordinátora, Farkas Dezső az elnöke az Irány a Jövő Pártnak.
Az USA közéletének legnagyobb sztorija végzetes is lehet az amerikai elnök számára.
Egyre inkább úgy érződik, hogy a magyar kormánypárt nem csak az online világban kerül vesztes helyzetbe.
Hiába nőttek a fizetések, visszafogott a vásárlási kedv.
Ez a HVG heti gazdasági összefoglalója.