Mindenki tudja, hogy manipulatív a Fidesz módszere, de akkor mire jó a Voks 2025?
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
A szerdai hollandiai választásokon győztes Szabadságért és Demokráciáért (VVD) liberális pártot kérte fel szombaton Beatrix királynő, hogy tegyen lépéseket egy életképes koalíció összekovácsolására.
Uri Rosenthal a VVD felsőházi frakciójának vezetője elsőként azt vizsgálja meg, hogy van-e esélye a koalíciónak a szélsőjobboldali Szabadságpárttal (PVV). A legtöbb szavazatot a VVD kapta, de az iszlámellenes PVV erősödött meg a leginkább. Beatrix királynő arra kérte a politikust, hogy a lehető legrövidebb időn belül lásson a feladatnak, tekintettel az ország "nehéz helyzetére".
A VVD vezetője, és kormányfőjelöltje, Mark Rutte pénteken úgy nyilatkozott: megvizsgálja, hogy a populista Geert Wilders pártjával közösen felgyorsíthatják-e a holland gazdaságnak a nemzetközi gazdasági válságot követő talpra állítását. Wilders egyébként 2004-ben a VVD-ből lépett ki és alapította meg a PVV-t.
A két pártnak még nem lenne többsége a hágai parlamentben, és egyértelművé tették, hogy harmadik partnernek Jan Peter Balkenende eddigi kormányfő pártját, a kereszténydemokrata CDA-t tekintik. Utóbbi azonban megosztott e kérdésben. Mint a Volkskrant amszterdami újság honlapja írja, még szombaton is a CDA több vezető politikusa úgy nyilatkozott, hogy komoly megfontolásaik vannak egy olyan kormány ellen, amelyben pártjuk együttműködne a PVV-vel, és ebben az esetben nem zárták ki távozásukat.
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.
Ma egy éve szűnt meg a kötelező akciózás, a kormány azonban nem tudta elengedni.
Visszaállt a háború kitörése előtti vámrendszer az EU és Ukrajna között.
Még mindig téma a szombati budapesti Pride a világsajtóban.
A szakértő szerint Európa vezetői végre ráébredtek a geopolitikai veszélyekre.