A sötét lelkű hiphopmogul partijain fehér volt a kötelező viselet
Zenei mogulból elítélt bűnöző lett Sean Combs, az egykori hiphopkirály, aki zűrös ügyei ellenére magabiztosan hitte, hogy érinthetetlen.
A Transparency International (TI) Magyarország több civil szervezettel együttműködve levélben kérte az Európa Tanács Velencei Bizottságának állásfoglalását az Alkotmánybíróság (Ab) jogkörét érintő alkotmánymódosítással kapcsolatban. A testület főtitkárának címzett levelet pénteken juttatta el az MTI-nek a TI.
A TI ügyvezető igazgatója, Alexa Noémi mellett a Társaság a Szabadságjogokért (TASZ) ügyvivője, Dénes Balázs, a K-monitor igazgatója, Léderer Sándor, a Magyar Helsinki Bizottság társelnöke, Kádár András, valamint Majtényi László, az Eötvös Károly Közpolitikai Intézet elnöke írták alá a dokumentumot. Ebben leszögezik: tudják, hogy magánszemélyek vagy civil szervezetek nem fordulhatnak közvetlenül a Velencei Bizottsághoz, hogy véleményt kérjenek, de fontosnak tartották, hogy felhívják a főtitkár figyelmét az alkotmánymódosításra és az ő tisztét tartják a legmegfelelőbb fórumnak a testület véleményének kikérésére. Az aláírók szerint ez kulcsfontosságú lehet az Alkotmánybíróság, illetve szélesebb értelemben az alkotmányosság és a jogállam védelme szempontjából Magyarországon.
Az aláírók leszögezték: az Európa Tanács Velencei Bizottságának egyik fő feladata az alkotmányosság terjesztése és védelme. A testület elsődleges feladata, hogy jogi tanácsot adjon egyes országoknak az intézmények demokratikus működésével kapcsolatban. A levélben ismertették: 2010. október 26-án az Ab megsemmisített egy, a közelmúltban elfogadott törvényt, amely visszamenőleges hatállyal adóztatná a közszférában dolgozók végkielégítéseit. Mint írták: az Ab döntésére válaszul a nagyobbik kormányzó párt frakcióvezetője alkotmánymódosítást terjesztett be az Országgyűléshez. Kitértek rá, hogy a kormányzó pártok rendelkeznek a törvényjavaslat elfogadásához szükséges kétharmados többséggel, és a 2010-es tavaszi választások utáni hatalomra kerülésük óta hétszer módosították az alkotmányt.
A most tervezett módosítás értelmében az Ab a jövőben nem vizsgálhatná a költségvetést végrehajtását, a központi adónemeket, illetékeket és járulékokat, a vámokat, valamint a helyi adók központi feltételeiről szóló törvények tartalmát. A levélírók jelezték azt is, hogy a frakcióvezető az előterjesztése indoklásában kijelentette: "az Alkotmanybíróság széleskörű jogositványokat gyakorol a normakontroll terén, ami a rendszerváltás első időszakában indokolt volt. A jogállam megszilárdulásával az alkotmánybíráskodás ilyen széles jogköre mára indokolatlanná vált".
A levél kitér arra is, hogy Magyarország ezen a héten ünnepli az Európa Tanácsba való felvételének huszadik évfordulóját. A tagsággal a Magyar Köztársaság vállalta, hogy "elismeri a jog uralmának az elvét és azt az elvet, hogy a joghatósága alá tartozó minden személy részesül az emberi jogokban és az alapvető szabadságokban". Aláhúzták: Magyarországon az Ab volt 20 éven keresztül a jogállamiság legfőbb garanciája, és az a közintézmény, amely folyamatosan élvezte az állampolgárok legnagyobb fokú bizalmát.
Zenei mogulból elítélt bűnöző lett Sean Combs, az egykori hiphopkirály, aki zűrös ügyei ellenére magabiztosan hitte, hogy érinthetetlen.
Az egészségügyi államtitkár anyja egyszer megpofozta Gyurcsányt.
Az atomerőműben súlyos a kár, de sugárveszély egyelőre nincs. Akkor minden rendben? Egyáltalán nem.
Az Oroszország-szakértő szerint a kormánymédia „teljesen nyilvánvalóan hergel és uszít”.
Eltűnésekor hawaii mintás inget viselt.
Egy sárkányszörfös jókor volt jó helyen.
Egy-egy hátúszó néha elbizonytalanítja a fürdőzőket.
Pontosan úgy működik, mint a légvédelmi rendszerek.