Tadics csütörtökön újságíróknak elmondta, hogy várja a magyar állam és a magyar igazságszolgáltatás reagálását.
A 97 éves Képíró Sándort az ügyész azzal vádolta, hogy 1942. január 21. és 23. között egy újvidéki razzia során az egyik járőrcsoport parancsnokaként közreműködött ártatlan civilek kivégzésében. A Fővárosi Bíróság bizonyítottság hiányában mentette fel Képírót.
Tadic elmondta: Szerbia Magyarországgal együtt elindított egy folyamatot annak érdekében, hogy "megállapítsák a történelmi igazságot, és biztosítsák a magyar és a szerb nép tartós megbékélését, de a budapesti bíróságnak ez a hozzáállása biztosan nem segíti elő a megbékélést".
A szerb elnök úgy vélte: tekintettel a Képíró Sándor elleni vádak súlyosságára, a teremben nem lett volna tapsnak helye.
Tadic hozzáfűzte, hogy Szerbia most szembesül az 1990-es évek háborúi által okozott problémák megoldásával, de nem feledhetők a második világháborús bűncselekmények sem, a bűncselekmények után ott maradtak az áldozatok családtagjai, akik igazságszolgáltatást várnak. "Ma is élnek emberek, akik Újvidéken vesztették el családtagjaikat" - tette hozzá.
Tadic ugyanakkor felidézte, hogy voltak magyar áldozatok is, akiket bosszúból öltek meg.