Tízezrek tüntettek a görög parlamentnél

Athénban mintegy hatvanezren tüntettek csütörtökön a déli órákban a görög parlament épülete előtt, tiltakozva az újabb gazdasági megszorítások ellen, amelyekről a nap folyamán dönt véglegesen a törvényhozás.

  • MTI MTI
Tízezrek tüntettek a görög parlamentnél

A parlament szerda este első olvasatban megszavazta a kormány újabb csomagját, s eközben erőszakba torkolló tüntetések zajlottak a görög főváros utcáin. A csütörtöki megmozdulás a kora délutáni órákig békés volt, bár a megmozduláson ott voltak azok a feketébe öltözött, álarcos tüntetők is, akik az előző napi rendbontást okozták.

Országszerte tovább tartott a szerdán kezdődött általános sztrájk. Zárva tartanak az üzletek, nem nyitottak ki az iskolák, megbénult a tömeg- és a légi közlekedés. A szakszervezetek elsősorban a parlamentre akarnak nyomást gyakorolni, amely a 154 fős kormánytöbbség szavazataival nagy valószínűséggel jóváhagyja az újabb - egyebek között adóemelést, a nyugdíjak további csökkentését, valamint a közalkalmazotti bércsökkentést és a kollektív szerződések felfüggesztését - tartalmazó új megszorító csomagot.

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?