Már 4000 halálos áldozata van a szíriai zavargásoknak

Március óta már legalább négyezer halálos áldozatot követelt a szíriai tiltakozó mozgalmak elfojtása - közölte csütörtökön az ENSZ emberi jogi főbiztosa.

  • MTI MTI
Már 4000 halálos áldozata van a szíriai zavargásoknak

Navi Pillay, az ENSZ emberi jogi főbiztosa szerint a fenti szám a világszervezet becslésén alapul. A Szíriából érkező szavahihető információk alapján viszont az áldozatok száma ennél jóval magasabb lehet - tette hozzá. A főbiztos a "polgárháború" kifejezést alkalmazta az arab országban fennálló állapotokra. Pillay a jelentést ismertetni fogja a világszervezet emberi jogi tanácsának pénteki rendkívüli ülésén, amelyet éppen a szíriai események miatt hívtak össze.

Tüntetés Szíriában
AP

Az Egyesült Államok eközben újabb szankciókat jelentett be Bassár el-Aszad rezsimjével szemben. A büntető intézkedések Aszad elnök egyik nagybátyjára és egy tábornokra, valamint egy bankra és a közmunka-társaságra vonatkoznak. A nagybácsi, Mohammed Maklúf a rezsimnek nyújtott anyagi és pénzügyi támogatása miatt került fel a listára. Ausz Aszlán tábornok pedig azért, mert a rezsim védelmét ellátó kulcsfontosságú egység élén áll - indokolta a döntést a washingtoni pénzügyminisztérium.

A szíriai ellenzék általános sztrájkra szólított fel csütörtökön, arra ösztönözve az üzleti élet képviselőit, hogy szakítsák meg kapcsolatukat a rezsimmel. A bejelentés azután hangzott el, hogy kormánycsapatok megrohantak egy falut Hama tartományban, megölve hat embert.


 

Pride után: megpróbálják-e börtönbe küldeni Karácsony Gergelyt?

Pride után: megpróbálják-e börtönbe küldeni Karácsony Gergelyt?

Nem csak a Pride-felvonulás előtt volt erősen kusza a jogi helyzet, a demonstráció után is egymást érik a kérdések. Ha az utolsó pillanatig bírsággal riogatták a résztvevőket, akkor mi, miért és kinek az utasítására változott a menet napjára? Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.