Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Több tízezren tüntettek pénteken Brüsszelben a leendő belga kormány jövő évi költségvetési terveiben szereplő megszorítások miatt.
A szakszervezeti akciót széles körű közalkalmazotti sztrájk is kísérte, amely helyenként súlyos fennakadásokat okozott a közlekedésben.
A másfél éves belpolitikai válság után felálló, hatpárti új kormány, amelynek megszületését az elkövetkező egy-két hétben várják, a múlt hét végén döntött arról, hogy jövőre a költségvetés 11,3 milliárd eurós megtakarítást tartalmaz majd. A kormányról szóló megállapodás és a korábban jelzettnél nagyobb mértékű megtakarítás kidolgozása azt követően vált sürgetővé, hogy az egyik nemzetközi hitelminősítő ügynökség csökkentette a belga államkötvények egyébként kiváló besorolását.
Az adósságválsággal küzdő euróövezetben Belgium rendelkezik az egyik legmagasabb arányú államadóssággal. A szakszervezetek szerint azonban a megszorítások politikája nem jó megoldás a válságra, sőt súlyosbítja azt. A tüntetők követelték a bérek automatikus inflációkövető rendszerének megtartását is.
Az akció szervezői 50-60 ezer résztvevővel számoltak. A szakszervezetek azzal is fenyegetőznek, hogy amennyiben a kormány nem hallgatja meg kéréseiket, határozatlan idejű általános sztrájkot hirdetnek meg.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.