Nagyon várja a világ a bombahíreket a kis, modulárisan építhető atomerőművekről
A kis atomerőművek ígéreteiről szóló nemzetközi várakozások fokozódnak, így logikus, hogy a hazai kutatók is foglalkoznak a témával.
Ügyészségi vizsgálatot kért Barnaul szibériai város rendőrsége egy "tüntetéssel" kapcsolatban, amelyen tucatnyi legóalak, maci és egyéb apró figura követelt "tiszta választásokat", és fejezte ki a rendszerrel szembeni elégedetlenségét - írta honlapján a The Guardian című brit napilap csütörtökön.
A helyi rendőrség szerint a megmozdulás a nem engedélyezett nyilvános esemény kategóriájába tartozik akkor is, ha résztvevői 5 centiméteresek és műanyagból vannak. Andrej Mulincev barnauli főkapitány-helyettes hangsúlyozta, hogy az ellenzék új módszereket eszel ki véleményének hirdetésére.
Aktivisták azután határoztak a mini tüntetés megrendezése mellett, hogy a hatóságok többször visszautasították kérésüket egy engedélyezett megmozdulás megtartására, amelyen moszkvai mintára a parlamenti választásokon elkövetett állítólagos csalások és Vlagyimir Putyin orosz kormányfő várható újbóli elnöksége ellen tiltakoztak volna.
Míg a járókelők mosollyal fogadták a kreatív ötletet, a rendőrség szigorúbban viszonyult a "jogtalanul tüntetőkhöz", akiknek egyike miniatűr plakátján például azt hirdeti, hogy "egy rablónak a börtönben lenne a helye, nem a Kremlben". Az egyenruhások tüzetesen megvizsgálták a bábukat, és minden részletről feljegyzést készítettek.
A "tiltakozás" egyik szervezője szerint abszurd az a mód, ahogy a hatóságok korlátozni próbálják az állampolgárok jogait. A rendőrök mindent bevetnek, hogy felszámolják a mini tüntetést, némelyikük például azzal győzködte az ötletgazdákat, hogy a hatóságoktól ki kell bérelniük a havas területet, ahol a bábukat felállították.
A helyi hatóságok december 10-e, az országszerte zajló tüntetések kezdete óta már nem adtak engedélyt az aktivistáknak megmozdulás szervezésére. Azon a napon mintegy 2 ezer ember vonult utcára Barnaulban, ami szokatlanul magas szám az Oroszországban kisvárosnak számító hatszázezres altáji településen.
A kis atomerőművek ígéreteiről szóló nemzetközi várakozások fokozódnak, így logikus, hogy a hazai kutatók is foglalkoznak a témával.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
A Tisza elnöke Szabó Tündére utalva reagált a Róka Rékáról szóló hírekre.
Sokan sérelmezik, hogy nehezen pótolható embereket szakembereket küldtek el, ráadásul mindezt több hónap alatt, így nem kellett csoportos létszámleépítést sem bejelenteni.
A humorista szerint a miniszterelnök hazudik, amikor azt mondja, hogy számíthatnak rá a kárpátaljai magyarok.