Nagyon várja a világ a bombahíreket a kis, modulárisan építhető atomerőművekről
A kis atomerőművek ígéreteiről szóló nemzetközi várakozások fokozódnak, így logikus, hogy a hazai kutatók is foglalkoznak a témával.
A Palesztin Hatóság beleegyezett szerdán, hogy exhumálják Jasszer Arafat holttestét, miután új feltételezések láttak napvilágot arról, hogy az egykori palesztin vezetőt megmérgezték polóniummal.
Egy svájci intézet megvizsgálta Arafat ruháit, amelyeket özvegye, Szuha Arafat bocsátott a rendelkezésükre, és DNS-mintákon mutatták ki a radioaktív anyagot - adta hírül az al-Dzsazíra pánarab televízió kedden. A hatóság közölte, beleegyeznek az özvegy kérésébe, hogy exhumálják a Rámalláhban eltemetett Arafat holttestét.
Arafat rövid franciaországi kórházi kezelés után 2004-ben halt meg, és már akkor megindultak a találgatások, hogy a politikust esetleg az izraeliek ölték meg.
Jigal Palmor izraeli külügyi szóvivő szerdán visszautasította a vádat, azt állítván, hogy az al-Dzsazíra híre minden alapot nélkülöz. "Nem Izrael döntött úgy annak idején, hogy Arafat kórházi dossziéját zárolják" - mondta a szóvivő.
Korábban Száeb Erekát palesztin főtárgyaló úgy nyilatkozott, hogy az al-Dzsazíra beszámolója bizonyítja: "Arafat halálának politikai okai voltak". Erekát nemzetközi vizsgálóbizottság felállítását követeli, hasonlót ahhoz, amely a volt libanoni kormányfő, Rafik Haríri elleni merényletre igyekezett fényt deríteni. "Egyetlen palesztin sem fog békén maradni addig, amíg nem derül ki az igazság. A szívem azt diktálja, hogy nem természetes halállal halt meg" - mondta a főtárgyaló a palesztin rádióban.
A The New York Times 2005-ben idézett Arafat addig titokban tartott betegdossziéjából. A francia orvosok azt írták, nagyon valószínűtlen, hogy Arafatot megmérgezték, vagy hogy AIDS-ben szenvedett volna.
A kis atomerőművek ígéreteiről szóló nemzetközi várakozások fokozódnak, így logikus, hogy a hazai kutatók is foglalkoznak a témával.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
A Tisza elnöke Szabó Tündére utalva reagált a Róka Rékáról szóló hírekre.
Sokan sérelmezik, hogy nehezen pótolható embereket szakembereket küldtek el, ráadásul mindezt több hónap alatt, így nem kellett csoportos létszámleépítést sem bejelenteni.
A humorista szerint a miniszterelnök hazudik, amikor azt mondja, hogy számíthatnak rá a kárpátaljai magyarok.