Nagyon várja a világ a bombahíreket a kis, modulárisan építhető atomerőművekről
A kis atomerőművek ígéreteiről szóló nemzetközi várakozások fokozódnak, így logikus, hogy a hazai kutatók is foglalkoznak a témával.
"Teljes mértékben ellenzem, hogy Iránnak atomfegyvere legyen, de úgy vélem, egy izraeli támadás sajnos visszaütne Izraelre, és Iránt az áldozat helyzetébe hozná" - mondta Laurent Fabius francia külügyminiszter.
Egy Iránra mért izraeli csapás "visszaütne Izraelre" - mondta hétfőn Laurent Fabius francia külügyminiszter, és a szankciók szigorítását irányozta elő azért, hogy Irán ne juthasson atomfegyverhez.
"Teljes mértékben ellenzem, hogy Iránnak atomfegyvere legyen, de úgy vélem, egy izraeli támadás sajnos visszaütne Izraelre, és Iránt az áldozat helyzetébe hozná" - mondta Fabius a BMF-TV-nek és az RMC rádiónak. A francia diplomácia vezetője attól tart, hogy "egy rájuk mért csapástól áldozatokká válnának, és visszaszereznék legitimitásukat a lakosság szemében".
"Azt mondjuk, hogy fokozni kell a szankciókat, ugyanakkor folytatni kell a tárgyalásokat Iránnal, amíg végül beadják a derekukat - folytatta a miniszter. - Sajnos a kínaiak, az oroszok és az indiaiak nem tartják tiszteletben a szankciókat, ami gondot okoz, még ha a szankciók kezdenek is hatékonyabbak lenni."
"Az irániak most úgy fejlesztik (urándúsító) centrifugáikat, hogy annak semmi értelme, hacsak nem katonai céljuk van vele, a veszély tehát valós" - mondta Laurent Fabius, sajnálattal szólva arról, hogy Teherán tárgyalásain az 5+1-ekkel (Egyesült Államok, Kína, Oroszország, Franciaország, Nagy-Britannia és Németország) "nincs haladás". Szerinte "nem lehet bízni az irániakban", mert ez egy "olyan rezsim, amely képes a saját népének is hazudni".
A francia miniszter szólt Szíriáról is: arra figyelmeztetett, hogy a Nyugat kemény válaszra készül, ha Bassár el-Aszad szíriai elnök rezsimje vegyi vagy biológiai fegyvert vet be a polgárháborúban. "Válaszunk (...) nagyarányú és fájdalmas lesz - mondta. - Most tárgyalunk erről főként amerikai és angol partnereinkkel." Szerinte Oroszország és Kína "ugyanezen az állásponton van", de csalódottságának adott hangot amiatt, hogy e két ország továbbra is támogatja Aszadot.
A kis atomerőművek ígéreteiről szóló nemzetközi várakozások fokozódnak, így logikus, hogy a hazai kutatók is foglalkoznak a témával.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
A Tisza elnöke Szabó Tündére utalva reagált a Róka Rékáról szóló hírekre.
Sokan sérelmezik, hogy nehezen pótolható embereket szakembereket küldtek el, ráadásul mindezt több hónap alatt, így nem kellett csoportos létszámleépítést sem bejelenteni.
A humorista szerint a miniszterelnök hazudik, amikor azt mondja, hogy számíthatnak rá a kárpátaljai magyarok.