Ürülékkel gyalázták meg egy mecsetet Franciaországban

Ürülékkel gyalázták meg egy mecset bejáratát a franciaországi Limoges-ban - közölték szerdán rendőrségi források.

  • MTI MTI
Ürülékkel gyalázták meg egy mecsetet Franciaországban

A nyomozók a kora reggel a mecsetbe érkező egyik hívő telefonbejelentése nyomán állapították meg, hogy az épület kapujának keretére ürüléket kentek. Másfél hónap alatt másodszor gyalázták meg a limoges-i mecsetet: július végén neonáci feliratokat találtak a bejárati kapun. 

A rendőrség egyelőre annak ellenére nem zárta ki, hogy elszigetelt, nem iszlámellenes cselekmény történt, hogy a minarettel is rendelkező mecset egyértelműen muzulmán imahely. Szeptember elején ugyanis több, hasonló jellegű bűncselekményt hajtottak végre a városban egy olyan étteremnél, amelynek nincs köze a muzulmán közösséghez.

Manuel Valls belügyminiszter a leghatározottabban elítélte a mecset meggyalázását, s arra emlékeztetett, hogy "egy vallás elleni támadás a köztársaság elleni támadást" jelenti. 

"Ez a cselekedet súlyosan sérti a muzulmánok méltóságát és megdöbbent minden olyan állampolgárt, aki ragaszkodik a tisztelet és a tolerancia értékeihez" - olvasható a közleményben. A belügyminiszter megerősítette, hogy "eltökélt az elfogadhatatlan cselekmények elkövetőinek azonosításában és bíróság elé állításában". 

A nyár folyamán több dél-franciaországi városban történt mecsetgyalázás, egyebek mellett Montaubanban, Agenban és Libourne-ban. Az Iszlámellenesség Nemzeti Megfigyelő Intézetének adatai szerint az iszlámellenes cselekmények 14,5 százalékkal növekedtek az első negyedévben.

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

Az első atombomba ledobása óta több mint két tucat ország akart nukleáris fegyvert, ám a nagyhatalmak így vagy úgy, de mindig találtak eszközt a leszerelésükre. Spanyolország, Svájc, Svédország Románia, Tajvan és egy sor másik ország mind előrehaladott programot vitt a tömegpusztító fegyverek előállítására, ahol nem egyszer a szerencse hozta el az áttörést. A tervek feladásához pedig minden esetben erős diplomáciai, vagy katonai ráhatás kellett.