Elégedetlen az észtek harmada emberi jogi helyzetükkel

Az észtek 29 százaléka szerint hazájukban rossz az emberi jogi helyzet - derült ki egy hétfőn ismertté vált közvélemény-kutatásból.

  • MTI MTI
Elégedetlen az észtek harmada emberi jogi helyzetükkel

A nyáron készített felmérés szerint a pénzügyi válság kezelésében a média által gyakran mintaországként emlegetett Észtországban az embereknek alig több mint fele, 54 százaléka véli úgy, hogy kielégítő a balti államban az emberi jogi helyzet.

A hazájuk viszonyaival elégedetlen polgárok többsége azonban nem ezt, hanem a túl alacsony életszínvonalat és a társadalmi-gazdasági problémákat említette a fő bajok között.

Az utóbbi hetekben több sztrájkot és utcai megmozdulást is tartottak az 1,3 milliós volt szovjet tagköztársaságban a politikai rendszer és az Andrus Ansip vezette jobbközép kormány megszorítási csomagja elleni tiltakozásul.

A BNS balti hírügynökség értesülése szerint a közvélemény-kutatás eredményeit egy decemberben esedékes kétnapos konferencián vitatják majd meg, amelyen Toomas Hendrik Ilves észt államfő mellett olyan nagy nemzetközi jogvédő szervezetek képviselői is jelen lesznek, mint a Human Rights Watch és az Amnesty International, valamint az Európai Biztonsági és Együttműködési Szervezet.

Tíz évbe telt, mire rájöttünk, hogyan lehet tökéletes a bécsi szelet – Wolfgang Puck és fia a HVG-nek

Tíz évbe telt, mire rájöttünk, hogyan lehet tökéletes a bécsi szelet – Wolfgang Puck és fia a HVG-nek

Budapesten is kitart a jó minőség mellett Wolfgang Puck és fia, Byron Lazaroff-Puck – deklaráltan meg is kérik az árát. A világ egyik legismertebb séfje ma is töretlenül aktív a globális étteremhálózatának ügyeiben, de a Spago éttermeket már fiára bízza. Apát és fiát a menü összeállításáról, az öröklés terhéről, egymással való viszonyukról és arról is kérdeztük, milyen kést használnak. Arról is szó esett, hogy miben erősek a budapesti piacok.