Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Zavargások törtek ki vasárnap éjjel Belfastban, immár az egymást követő negyedik éjszaka.
Vasárnap késő este egy csapat fiatal acélrudakkal, fáklyákkal, kövekkel és üvegekkel támadt járőröző rendőrökre az északír főváros keleti részén. Ezzel egyidejűleg Belfast több más negyedéből is randalírozásról érkezett hír.
Nem sokkal korábban politikusok és az egyházak képviselői arról tárgyaltak, hogyan lehetne véget vetni a csütörtökön kitört zavargásoknak. Megfigyelők szerint amíg az egyeztetésekbe nem vonják be az utcai megmozdulások szervezőit, addig aligha lehet elejét venni az összecsapásoknak, amelyekben eddig 52 rendőr megsebesült, és 70 embert őrizetbe vettek.
Terry Spence, az északír rendőrszakszervezet vezetője szerint az Ulsteri Önkéntes Erő (UVF) nevű protestáns félkatonai szervezet tagjai beszivárogtak a tüntetők közé, és a saját céljaikra próbálják kihasználni a megmozdulásokat.
A Londonhoz hű protestánsok a belfasti városvezetés december elején meghozott döntése ellen tiltakoznak, amely szerint a brit zászlót - amely 1906 óta lobog a városházán - a jövőben nem mindennap, hanem csak különleges alkalmakkor, évente 17-szer tűzik ki az északír hivatali épületekre. A döntést a köztársaságpárti ír katolikusok kezdeményezték.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.