Ajándékokra tapsolt el dollárezreket a korrupcióellenes főnök

Több ezer dollárt költött drága ajándékokra a hongkongi korrupcióellenes független bizottság (ICAC) korábbi vezetője. A közvéleményben ellenérzéseket kiváltó gyakorlatról a szervezet értesítette a különleges közigazgatási terület törvényhozását - derült ki a hongkongi média csütörtöki beszámolóiból.

  • MTI MTI
Ajándékokra tapsolt el dollárezreket a korrupcióellenes főnök

Tavaly a szervezet többször is hallatott magáról, amikor több korrupciógyanús ügyben vizsgálatot kezdeményezett a város milliárdos üzletemberei, esetenként politikusai ellen. Most viszont azzal hívta fel magára a figyelmet, hogy nyilvánosságra került, vezetője, a nemrégiben nyugállományba vonult Timothy Tung ötéves hivatali időszakában jelentős összegeket költött ajándékokra.

Az ajándéktárgyak között az ICAC központjának kristályból készült kicsinyített mását, drága - ICAC-emblémával ellátott - tollakat említenek, 200 dollár értékű fényképezőgépeket, digitális fényképkereteket, de több mint 6200 dollár értékben édességek, csokoládék, holdsütemények is szerepeltek a listán.

Az ajándékok többsége, úgy tudni, szárazföldi kínai vezetőknél kötött ki. A bírálók megjegyzik, hogy e szervezet vezetőjeként, Tungnak tartózkodnia kellett volna a Kínában egyébként általánosan bevett ajándékozási szokásoktól.

Vannak, akik a történteket úgy értelmezik, hogy Tung közpénzből igyekezett a pekingi vezetés kegyeibe férkőzni, és nagyvonalúságának szerepe lehetett abban, hogy a kínai népfront hongkongi delegáltja lett. A szervezet szóvivője kijelentette, nincs semmi takargatnivalójuk, állnak akár további vizsgálatok elé, és továbbra is elkötelezetten törekszenek arra, hogy Hongkongról megmaradjon a "korrupciómentes város" képe.


 

Beszűkült tudatállapot, negatív spirál – a bullyinghoz hasonlít, amit a Coldplay-kivetítőn lebukott igazgató átél

Beszűkült tudatállapot, negatív spirál – a bullyinghoz hasonlít, amit a Coldplay-kivetítőn lebukott igazgató átél

Felvesz a kamera, amikor valami kínos dolgot művelük, majd még fel is kap az internet. A Coldplay-koncerten lebukó vezérigazgató története jól példázza, hogyan változhat meg valakinek egyik napról a másikra az élete a kéretlen nyilvánosság hatására. Milyen nagy lebukásokról tudunk még? Mit tehet az ember, ha lebénítja a jumbo screen, még akkor is, ha nem jár tilosban?