Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Egy 1300 éves királynői tömegsírt tártak fel Peruban, amelyből összesen 63 múmiát és csontvázat emeltek ki – közölték csütörtökön régészek.
Peruban ez az első feltárt királysír, amely nem az inka, hanem még a huari birodalomból és kultúrából származik – mondta Milosz Giersz régész, a feltárás vezetője. A mauzóleum egy tengerparti piramis, amely 300 kilométerre északra van Limától, pár hónapja ásták ki. A pontos helyet nem verik nagydobra, mert sírrablóktól tartanak a régészek.
A sírrészből zömmel ülő pózban elhelyezett, szövetbe bugyolált női múmiák kerültek elő. A csontvázak közül három huari királynőé, akiket arany és ezüst ékszerekkel és gyönyörűen díszített kerámiákkal temettek el. Hat női csontvázon nem volt szövet, ők feltehetően emberáldozatul szolgáltak az elit temetésein. A kutatók szerint élve lökték be őket a sírboltba, mielőtt azt lezárták.
A leletek alapján a nők az eddig véltnél nagyobb hatalommal bírtak a huari birodalomban, amely 600 és 1100 között létezett, és feltehetőn elsőként egyesítette kifinomult hálózat révén a mai Peru andoki részének zömén akkortájt élt különböző törzseket.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.