Molesztálták gyerekkorában a Fiat elnökének unokáját

Gyerekkorában elszenvedett szexuális visszaélésről számolt be az Il Fatto Quotidiano című olasz napilapnak adott interjúban Lapo Elkann, aki a Fiat legendás elnökének, Gianni Agnellinek az unokája.

  • MTI MTI
Molesztálták gyerekkorában a Fiat elnökének unokáját

Az eddig ismeretlen ügyet a 36 éves menedzser az újság pénteki számában fedte fel. Családja egy jezsuita kollégiumba küldte iskolába, ahol más hasonló korú fiúkkal együtt "fizikai, szexuális visszaélést" szenvedett el. Elkann úgy fogalmazott, hogy "a fájdalmas események nagyon sok nehézséget okoztak az életemben".

Megemlítette, hogy egyik volt osztálytársa, aki a legjobb barátja is volt, az elszenvedett visszaélések miatt másfél éve öngyilkos lett. Ez fordulópont volt az életében, hirtelen megértette a dolgokat.

"Soha nem beszéltem korábban erről, és most azt akarom, hogy ez a történet valamire jó legyen" – mondta. Hozzátette: tervei között szerepel egy alapítvány működtetése a hasonló szenvedéseken átesett fiatalok segítésére.

Az Olaszországban több oktatási intézményt irányító jezsuita rend az interjúra reagálva közölte, hogy adataik szerint Lapo Elkann nem volt iskoláik tanulója.

Lapo Elkann Gianni Agnelli egyetlen leánygyermeke, Margherita Agnelli és Alain Elkann újságíró második gyereke. A Fiat jelenlegi elnökének John Elkannak az öccse. Az Agnelli család összes férfi tagjához hasonlóan Lapo a pályafutását egy Fiat-gyárban munkásként kezdte Lapo Rossi álnéven. 2001-ben Henry Kissinger amerikai politikus személyi titkára volt.

2005-ben drogtúladagolás miatt kórházi kezelésre és rehabilitációra szorult. Drogfüggőségéből kigyógyult, és most már csak egy káros szenvedélynek hódol, a dohányzásnak.

Lapo Elkann most a Fiat és a Ferrari marketing szakértője, divat- és dizájntervezőként is ismert.

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

Az első atombomba ledobása óta több mint két tucat ország akart nukleáris fegyvert, ám a nagyhatalmak így vagy úgy, de mindig találtak eszközt a leszerelésükre. Spanyolország, Svájc, Svédország Románia, Tajvan és egy sor másik ország mind előrehaladott programot vitt a tömegpusztító fegyverek előállítására, ahol nem egyszer a szerencse hozta el az áttörést. A tervek feladásához pedig minden esetben erős diplomáciai, vagy katonai ráhatás kellett.