Timosenko leülne tárgyalni Kelet-Ukrajnáról

Kerekasztal-megbeszéléseket kezdeményez a kelet-ukrajnai szeparatistákkal kialakult konfliktus feloldása érdekében Julija Timosenko. Ezt a volt ukrán államfő és jelenlegi elnökjelölt sajtószolgálata tudatta szombaton.

  • MTI MTI
Timosenko leülne tárgyalni Kelet-Ukrajnáról

Julija Timosenko szombaton - a vezető ukrán politikusok közül elsőként - a kelet-ukrajnai tartományokba utazott. Donyecki látogatása alkalmával tett javaslatot olyan kerekasztal-tárgyalások összehívására, amelyeken Ukrajna minden régiója képviseltetné magát.

Az ideiglenes ukrán kormány csütörtökön a feszültség csökkentése érdekében visszavonta a kelet-ukrajnai Donyeck megyéből az oda kivezényelt ukrán kormányerőket és a 15 páncélozott harci járművet, amelyeket előzőleg Moszkva-barát aktivisták és helyi lakosok blokád alá vontak.

Kelet-Ukrajna több városában egyenruhás fegyveresek hetek óta megszállva tartanak kormányzati épületeket, Donyeckben pedig egyoldalúan kikiáltották az úgynevezett "Donyecki Népköztársaságot". Ukrajna föderális állammá való átalakítását követelik, és autonómiát az orosz ajkú területek számára. A szeparatisták nem hajlandóak elhagyni a kormányzati épületeket és leadni fegyvereiket, amire az Oroszország, Ukrajna, az Egyesült Államok és az EU között megkötött csütörtöki genfi megállapodásban felszólították őket.

 

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?