Mindenki tudja, hogy manipulatív a Fidesz módszere, de akkor mire jó a Voks 2025?
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
"A szólásszabadság nem jelenti a közösség érzelmei és a vallásos hitek elleni támadást, azok megsértését" - olvasható a pakisztáni parlament határozatában. Az egyik miniszter gyűlölködő, szándékos és rosszindulatú tettnek nevezte a rajzok kiadását.
Egyhangúlag elítélte és istenkáromlónak minősítette csütörtökön a Charlie Hebdo című francia szatirikus hetilap által szerdán közzétett, Mohamed prófétát ábrázoló újabb karikatúrát a pakisztáni parlament.
"A törvényhozás őszintén úgy gondolja, hogy a szólásszabadság nem jelenti a közösség érzelmei és a vallásos hitek elleni támadást, azok megsértését" - olvasható a parlamenti határozatban, amely gyűlölködő, szándékos és rosszindulatú tettnek nevezte a rajzok kiadását. Szardár Juszaf vallásügyi miniszter úgy nyilatkozott, hogy "azokat a sajtóorgánumokat, amelyek megjelentették a rajzokat, be kellene tiltani, a lap minden példányát le kellene foglalni és elégetni".
A világ második legnépesebb muzulmán országa, a 200 milliós Pakisztán hivatalosan elítélte a francia magazin párizsi szerkesztősége elleni, tizenkét halálos áldozatot szedő múlt szerdai merényletet, az utóbbi napokban azonban feszültté vált a helyzet a tálib felkelők ellen folyamatosan küzdő államban. Az északnyugati Pesavarban a franciaországi támadást elkövető Kouachi fivérek mellett tüntettek.
A felső és középosztály tagjainak szánt angol nyelvű sajtónál konzervatívabb, nacionalistább és populistább urdu nyelvű sajtóban ugyancsak megszaporodtak a Charlie Hebdóval kapcsolatos bírálatok. Számos urdu nyelvű újság elítélte a Mohamed prófétát ért "sértést", amelynek elkövetőjére Pakisztánban az érvényben lévő, istenkáromlást szankcionáló törvény alapján akár halálbüntetést is kiróhatnának.
Iszlámbíráló film miatt végleg kikapcsolták a YouTube-ot
A muzulmán országban 2012-ben számos esetben torkolltak erőszakba azok a megmozdulások, amelyeket a Mohamed prófétát gúnyoló karikatúrák akkori publikálása és "A muszlimok ártatlansága" című, a YouTube videomegosztó portálon megjelent, iszlámbíráló film váltott ki. A hatóságok válaszul letiltották a YouTube weboldalát, amelyhez a muzulmán országban azóta sem lehet hozzáférni.
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.
Ma egy éve szűnt meg a kötelező akciózás, a kormány azonban nem tudta elengedni.
Visszaállt a háború kitörése előtti vámrendszer az EU és Ukrajna között.
Még mindig téma a szombati budapesti Pride a világsajtóban.
A szakértő szerint Európa vezetői végre ráébredtek a geopolitikai veszélyekre.