Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Visszatért Oroszországba Marija Butyina, akit az Egyesült Államokban ítéltek el kémkedésért.
Az orosz külügyi szóvívő, Marija Zaharova a szombaton hazájába visszatérő kémnőt, Butyinát az oroszellenesség áldozatának nevezte. Zaharova ezt a moszkvai Seremetyjevó repülőtéren jelentette ki, ahol Butyinát fogadta. Butyinát 18 hónapos büntetésre ítélték el az Egyesült Államokban, a büntetésének nagyrészét letöltötte, majd kiutasították az országból.
Butyinát 2018-ban vették őrizetbe. Az orosz kémnő részese volt annak az orosz kampánynak, amely Oroszország és a befolyásos amerikai republikánusok közötti kapcsolatok kiépítésére szolgált. Butyina pere során kiderült, hogy Putyin pártjának magas beosztású tagjának, Alekszandr Torsinnak az utasításait követte. Ezt először a kémnő elismerte, majd végül visszavonta a vallomását.
Butyina szabadlábra helyezését és az USA-ból való kiutasítását a washingtoni orosz nagykövet kedzeményezte. Megérkezése után Butyina háláját fejezte a moszkvai külügyminisztériumnak, a nagykövetnek, valamint azoknak az orosz állampolgároknak is, akik együttérzésükről és támogatásukról biztosították őt a börtönévei alatt.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.