szerző:
MTI / hvg.hu
Tetszett a cikk?

A 128 milliós lakosságú Mexikóban regisztrálták világszerte a negyedik legtöbb fertőzöttet.

Koronavírus-járvány
Fellélegezhet kicsit a világ, a Covid-19 ugyan nem tűnt el, de nem keseríti meg a mindennapokat. Ám visszatér-e? És mi van a betegség utóhatásaival? Cikksorozatunkban megtalál mindent, ami a koronavírus-járványról tudnia kell.
Friss cikkek a témában

Engedélyezték az Oxfordi Egyetem és az AstraZeneca brit-svéd gyógyszergyár közös fejlesztésű koronavírus-vakcinájának forgalmazását hétfőn Mexikóban.

A mexikói kormány külügyi államtitkára a Twitteren megerősítette, hogy az illetékes hatóságok jóváhagyták az oltóanyag használatát. Marcelo Ebrard ezt rendkívül jó hírnek nevezte, majd hozzátette, hogy hamarosan megkezdődhet a vakcina helyi előállítása is.

Hugo Lopez-Gatell, a járvány elleni küzdelmet irányító kormányzati tisztségviselő úgy vélekedett, hogy az oltóanyag márciustól lehet elérhető az országban. Mexikóban eddig csupán a Pfizer/BioNTech-vakcina forgalomba hozatala volt engedélyezve. Az országban emellett nagy reményeket fűznek a kínai CanSino készítményéhez is, amely olcsó

és a gyártó szerint elég belőle egy egyszeri oltás.

A december 24-én megkezdődött helyi oltókampány egyelőre nem halad túl gyorsan a szakértők szerint, eddig nagyjából 30 ezren kapták meg a készítményt. A 128 milliós lakosságú Mexikóban regisztrálták világszerte a negyedik legtöbb fertőzöttet (mintegy 1,4 milliót) és halálos áldozatot (127 757-et) is.

Az Oxford/AstraZeneca-vakcina ezt megelőzően az Egyesült Királyságban, Argentínában és Indiában kapta meg a szükséges hatósági jóváhagyást.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!