szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Joe Biden elnök és Anthony Blinken külügyminiszter is elítélte az esetet.

Náci jelképet karcoltak az amerikai külügyminisztérium egyik liftjébe, közölte a CNN. A horogkeresztet a washingtoni épületből azóta eltávolították.

Az esetről Anthony Blinken külügyminiszter levelet írt a teljes külügynek, amelyben hangsúlyozta,

az antiszemitizmus nem a múlt hagyatéka, és hozzánk közel is jelen van.

Blinken felszólította a minisztériumot és az amerikai társadalmat, hogy legyenek hajthatatlanok a kirekesztés és a gyűlölet elleni küzdelemben. Emlékeztetőjében külön kifejezte támogatását zsidó származású kollégái felé.

A hétfői esetről Joe Biden elnök is megszólalt, aki úgy fogalmazott:

Az antiszemitizmusnak nincs helye sem a külügyminisztériumban, sem az adminisztrációmban, sem a világon bárhol. Mindannyiunk feladata, hogy ne adjunk teret a gyűlöletnek és álljunk ki mindenhol a bigottság ellen.

Amerikában 2020-ban 2024 antiszemita incidens történt, ami a harmadik legtöbb 1979 óta. Az összesítést készítő szervezet, a Rágalmazásellenes Liga aggodalmát fejezte ki az üggyel kapcsolatban, és reméli, sikerül megtalálni a tettest és igazságot tenni.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Nagy Iván László hvg360

Trump kísértetiesen úgy küzd a rasszizmus beismerése ellen, ahogy Orbán a gender ellen

Donald Trump elnöksége végén hadjáratot indított az amerikai intézményrendszer rasszista alapjait vizsgáló kritikai rasszelmélet ellen, szövetségesei pedig azon vannak, hogy az véletlenül se befolyásolhassa az oktatást. A magyar kormány hasonlóan bánik a társadalmi nemek kérdésével, azt gondolva, hogy ha nem tanítják, akkor nincs is. Az itthon még kevéssé ismert kutatási terület támpontokat adhatna ahhoz is, hogyan lehet javítani a cigányság helyzetén.