Háború Ukrajnában
Több mint három éve tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Oroszország újabb agressziót hajt végre Ukrajna ellen – jelentette be Volodimir Zelenszkij ukrán államfő, miután hadiállapotot vezetett be az ország teljes területén.
Az elnök szerint az orosz hadsereg a határ vidékét támadja, és közben rakétacsapásokat intéz a katonai infrastruktúra ellen. „Tárgyaltam Joe Biden amerikai elnökkel, az Egyesült Államok megkezdte a nemzetközi segítség szervezését” – tette hozzá.
„Azt kérem, maradjanak nyugodtak, és ha lehet, maradjanak otthon. Tesszük a dolgunkat, az egész védelmi szektor működik. Kerüljük el a pánikot. Erősek vagyunk, mindenre készen állunk, mindenkit legyőzünk” – mondta az elnök.
Putyin „különleges katonai művelet" végrehajtását rendelte el - percről percre az orosz-ukrán krízisről
Oroszország tervei között nem szerepel Ukrajna megszállása, ugyanakkor törekedni fog a demilitarizálására és „nácimentesítésére" - közölte csütörtök hajnali televíziós beszédében az orosz elnök, aki „különleges katonai művelet" végrehajtását rendelte el a Donyec-medencében.