szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Kárpátalját kedden este érte támadás, Volócon egy transzformátorállomás sérült meg.

Háború Ukrajnában
Több mint ezer napja tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Friss cikkek a témában

Az Ukrajna elleni legutóbbi légicsapások sorozatában az orosz hadsereg kísérletet tett arra, hogy eltalálja az általuk kritikusnak ítélt infrastrukturális létesítményeket Nyugat-Ukrajnában – mondta John Kirby, a Pentagon sajtótitkára a CNN beszámolója szerint. Kirby szerint ebbe a kategóriába esnek az energiaellátást biztosító telepek, valamint a közlekedési csomópontok is.

A Pentagon sajtótitkára kijelentette, hogy a csapások ellenére az Egyesült Államok a továbbiakban is katonai segítséget fog tudni juttatni a térségbe, ideértve a fegyverszállítmányokat és más hadianyagokat is.

Kirby szavait erősíti meg a keddi, Kárpátalját ért rakétatalálat is: Volócon egy transzformátorállomást céloztak meg az oroszok.

Oroszország Ukrajna elleni inváziójáról folyamatosan frissülő közvetítésünkben számolunk be:

 

344 embert evakuáltak Mariupolból, behatoltak az oroszok az Azovsztal-acélgyárba - percről percre az orosz-ukrán háborúról

Betörtek az orosz csapatok a mariupoli Azovsztal-acélgyár területére, azonban a városból még így is több száz embert sikerült kimenekíteni az ukrán elnök szerint. Élő közvetítésünk Oroszország Ukrajna elleni inváziójáról, a háború 71. napján.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!