szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Már a zendülések se ritkák az orosz katonák között.

Háború Ukrajnában
Több mint ezer napja tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Friss cikkek a témában

Megjelent a brit hírszerzés legfrissebb napi jelentése, amely az alábbi megállapításokat közli:

  • Oroszország komoly veszteségeket szenvedhetett el a tisztek körében, főként az alacsonyabb rangú beosztottaknál.
  • A nagy arányú veszteség csak súlyosbítja a hadseregben most is tapasztalható problémákat.
  • Ma már zendülések sem ritkák a katonák között, ami valószínűleg csak még tovább rombolja majd a morált, a fegyelem pedig még gyengébb lesz.

A jelentés másik megállapítása, hogy az orosz seregben ma már az alacsonyabb rangú tisztek is részt vesznek a taktikai műveletekben, emellett a dandár- és zászlóaljparancsnokok is ott vannak a frontvonalon. A britek szerint a tisztek így próbálják javítani egységeik teljesítményét.

Az orosz–ukrán háború fejleményeit alábbi cikkünkben követhetik:

Újra előkerült Putyin vélt betegsége, következhet Donbasz „felszabadítása" - percről percre a háborúról

Közel 100 napja dúlnak harcok az oroszok és az ukránok közt. A főtitkárhelyettes szerint a NATO-nak joga van a kelet-európai bevetésekhez, mivel Moszkva felrúgta a megállapodást. Szergej Lavrov orosz külügyminiszter egy interjúban arról beszélt: épeszű ember nem gondolhatja, hogy Vlagyimir Putyin beteg lenne. Percről percre az orosz-ukrán háborúról.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!