Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Alaposan beletenyerelt Elon Musk a nemzetközi politikába.
Elon Musk úgy gondolta, jó ötlet lesz a Twitteren szavazást kiírni arról, hogy mi legyen a Krím sorsa, majd azt is megszavaztatta, hogy a Donbaszban és a Krímben élőknek saját maguk kellene-e népszavazáson dönteni, melyik országhoz akarnak tartozni.
Arról is írt, szerinte a háború legvalószínűbb végkifejlete az, hogy a Krím Oroszország része marad, Ukrajna, semleges ország lesz továbbra is, az elcsatolt területeken pedig az ENSZ felügyelete mellett valódi népszavazást tartanak, Oroszország pedig kivonul, ha valóban az lesz a nép döntése. De mivel Oroszország lakossága a többszöröse Ukrajnáénak, szerinte az ukránok nem nyerhetik meg a háborút – nem mintha az elmúlt hónapokban azt láttuk volna, hogy az orosz katonai létszám akkora hatalmas sikerekhez vezetett volna.
Nem csoda, hogy ukrán oldalon jókora felháborodás fogadta Musk helyzetelemzését, a berlini ukrán nagykövet, Andrij Melnyik egyszerűen annyit írt: „bazdmeg, Elon, ez az én diplomatikus válaszom”. Volodimir Zelenszkij reakciója még a kimondottan finomak közé tartozott: az ukrán elnök válaszul arról indított Twitter-szavazást, ki melyik Muskot szereti jobban, aki Ukrajnát támogatja, vagy aki Oroszországot.
Fuck off is my very diplomatic reply to you @elonmusk
— Andrij Melnyk (@MelnykAndrij) October 3, 2022
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.