Háború Ukrajnában
Több mint három éve tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Peszkov szerint ugyan nagyon fontos kérdés az atomfegyverek telepítése és tárolása, ám az mindenképpen feltűnő, hogy a kollektív nyugat ennyire magából kikelve reagál az orosz nukleáris eszközök Fehéroroszországba való telepítésére. Peszkov emlékeztetett arra, hogy ugyan Aljakszandr Lukasenka fehérorosz elnök kérésére valóban kerülnek orosz atomrakéták a szomszédos országba, ám ez nem jelenti azt, hogy Moszkva a tömegpusztító fegyvereket átadta volna a minszki vezetőnek. Moszkvai közlések szerint a nukleáris eszközök tárolására alkalmas raktárakat július elsejére építik meg.
Az USA Olaszországban, Németországban, Hollandiában, Belgiumban és Törökországban tárol atomeszközöket, ezen államok nem határosak Oroszországgal. Az is figyelemre méltó, hogy az USA nem egy nemzetközi válság csúcspontján jelentette be atomfegyvereinek más országokba való telepítését.