Lukasenka már osztogatná az atomfegyvereket

Aljakszandr Lukasenka fehérorosz elnök közölte, aki hajlandó csatlakozni az országa és Oroszország által létrehozott államszövetséghez, az kaphat atomfegyvereket. A minszki diktátor egy nappal az után nyilatkozott, hogy hivatalosan is megerősítették: megkezdődött több, orosz tulajdonban lévő és maradó taktikai atomrakéta fehéroroszországi telepítése.

Lukasenka már osztogatná az atomfegyvereket

Háború Ukrajnában

Több mint három éve tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.

A Rosszija 1 orosz állami televíziónak adott interjújában Lukasenka közölte: senki sem bánja, ha több volt szovjet tagköztársaság, például Kazahsztán ugyanolyan szoros kapcsolatba kerül Oroszországgal, mint Fehéroroszország. „Egyszerű az egész.  Csatlakozzanak a fehérorosz-orosz államszövetséghez. Ez minden és jut mindenkinek nukleáris fegyver” – mondta a fehérorosz vezető.

Míg az atomeszközök valódi tulajdonosa, Oroszország politikusai egyelőre nem kommentálták Lukasenka bejelentését, Kazahsztán elnöke, Kaszim-Zsomart Tokajev már bejelentette, nem kér sem az államszövetségből, sem pedig a nukleáris rakétákból. „Vannak más integrációs szervezetek, például az Eurázsiai Gazdasági Unió. Csatlakoztunk az atomsorompó egyezményhez, már csak azért sem kellene nekünk nukleáris eszközök” – mondta a politikus.

Megszavazták a módosított költségvetést, de Budapest csak időt nyert, életet nem - közvetítésünk a Fővárosi Közgyűlés üléséről

Megszavazták a módosított költségvetést, de Budapest csak időt nyert, életet nem - közvetítésünk a Fővárosi Közgyűlés üléséről

A július 1-i határidő előtti utolsó pillanatban, a hétfői rendkívüli közgyűlésen dőlt el, hogy a fővárosi képviselők kiigazították a már korábban, konszenzussal elfogadott 2025-ös költségvetést, így van újra érvényes büdzséje a fővárosnak – év végéig. Ha nem így lett volna, durva korlátozásokkal és pénzügyi nehézségekkel járó állapotra kellett volna készülni.