Ismét párbeszédet ajánlott Kínának a tajvani elnök

A napokban Kína “büntető hadgyakorlatot” tartott a sziget körül.

  • MTI MTI
Ismét párbeszédet ajánlott Kínának a tajvani elnök

Ismét párbeszédet szorgalmazott Kínával Tajvan elnöke, Laj Csing-tö a kormányzó Demokratikus Haladó Párt (DPP) gyűlésén vasárnap. Mint mondta, kész hozzájárulni a kölcsönös megértéshez, a megbékélést szorgalmazta, és felszólította Pekinget, hogy osztozzon Tajpejjel a régiós stabilitás fenntartásában. 

Emellett köszönetet mondott az Egyesült Államoknak és azon többi országnak, amely aggodalmának adott hangot a napokban Tajvan körül tartott kínai “büntető hadgyakorlatok” miatt. 

“A nemzetközi közösség nem fogja tűrni egyetlen ország feszültségkeltési kísérleteit sem a Tajvani-szorosban” – tette hozzá Laj Csing-tö. A januárban megválasztott elnök a héten lépett hivatalba, beiktatási beszédében pedig a tajvani demokrácia és szabadság fontosságát hangoztatta, kiemelve, hogy Pekingnek tiszteletben kell tartania a tajvani nép akaratát. 

Válaszul Kína “veszélyesnek” nevezte az államfő szavait, csütörtökön pedig kétnapos, Peking által “büntetőként” aposztrofált hadgyakorlatba kezdett a sziget körül. A Kínai Népköztársaság szakadár tartományának tekinti az 1949 óta önálló kormányzattal rendelkező Tajvant, és soha nem zárta ki, hogy akár erővel is kész megvalósítani az újraegyesítést. 

Rejtélyes holttest Sopron közelében: hidegvérrel kidobták a repülőből, hogy megszerezzék vagyont érő briliánsait

Rejtélyes holttest Sopron közelében: hidegvérrel kidobták a repülőből, hogy megszerezzék vagyont érő briliánsait

Megélhetési gondokkal küzdöttek az ügyvédek, orvosok és mérnökök Magyarországon, sokan pedig biciklikölcsönzésből próbáltak meggazdagodni, kevés sikerrel. Száz éve derült fény az első légi rablógyilkosságra Magyarországon, a tízéves szökevény Robinzonokat pedig jugoszláv katona fogta el a határ túloldalán. Az 1925. nyári újsághírekből az is kiderül, hogy vádlottak és elítéltek is személyiséget cseréltek a börtönben.